Латвія і Литва пропонують дати план дій щодо членства України в НАТО

Новини України та світу
Ірина Требунських
07 Квітня 2021, 16:37
Ірина Требунських
07 Квітня 2021, 16:37

Литва пропонує союзникам у Північноатлантичному Альянсі надати Україні план дій щодо членства. Про це заявив міністр оборони Латвійської Республіки Артіс Пабрікс під час розмови з українським колегою Андрієм Тараном, передає Міноборони.

Латвія та інші балтійські країни розглядають Україну як найбільш цінного партнера НАТО, що стоїть на охороні спільних цінностей. Ми будемо робити усе залежне від нас для підтримки руху України до НАТО та ЄС, — підкреслив Пабрікс.

Таран у свою чергу висловив вдячність латвійській стороні за допомогу Збройним силам і поінформував, що передані легкоброньовані медичні автомобілі успішно використовуються за призначенням в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Вже у середу, 7 квітня, міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс висловив переконання, що НАТО має повторити свою пропозицію надання плану дій щодо членства України. Він додав, що наразі Литва почала узгоджувати це питання з колегами з Балтійських держав.

Зазначимо, у США 1 квітня нагадали, що зберігають тверду позицію щодо захисту суверенітету України на тлі агресії Росії та закликають продовжувати реформи задля зміцнення демократії й інтеграції в НАТО.

Як повідомляли «Кримські новини», літаки НАТО 10 разів підіймалися у повітря, щоб перехопити російські бомбардувальники і винищувачі під час незвичного піку польотів над Північною Атлантикою, Північним морем, Чорним і Балтійським морями.