Киянам покажуть зразки кримськотатарського орнаменту Орьнек і розкажуть про переплетення доль і культур українців і кримських татар | QHA media
16 Травня 2019, 17:00

Киянам покажуть зразки кримськотатарського орнаменту Орьнек і розкажуть про переплетення доль і культур українців і кримських татар

Закрити

19 травня у Національному музеї історії України відкриється виставка зразків кримськотатарського національного орнаменту — «Орьнек. У мереживі Криму».

На виставці можна буде побачити унікальні експонати традиційного кримськотатарського мистецтва, зокрема, зразки вишивки, побуту, ремесел і ювелірних виробів.

Деякі з них виставляють для широкого огляду вперше. Серед експонатів — рідкісна срібна курильниця, футляри для Корану, ювелірні прикраси, колекція старовинних вишитих кисетів кінця XIX — початку ХХ ст. і багато інших.

Виставка особлива тим, що поруч з музейними раритетами будуть представлені твори прикладного мистецтва сучасних майстрів з Криму, створених з традиційною орнаментикою, а також традиційний чоловічий і жіночий кримськотатарські костюми, реконструйовані за зразками XIX століття.

Кримськотатарський національний орнамент включено до переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Вхід для відвідувачів до музею на відкриття виставки буде вільний.

Окрім того у ніч з 18 на 19 травня у Національному музеї історії України відбудеться серія програм під назвою «Традиційно: Ніч у НМІУ», присвячена переплетенню доль і культур українців і кримських татар.

Відвідувачі зможуть ознайомитися з традиційною культурою та історією двох народів, беручи участь в майстер-класах та екскурсіях, і пригоститися кримськотатарськими частуваннями і кавою, звареною на піску.

Також на учасників програми чекають хороводи і українські етнічні ігри-забави, розповіді про драматичні сторінки історії України з часів Першої світової війни, української революції 1917-1921 рр., сталінського терору і дисидентського руху до здобуття незалежності України.

У січні 2019 року, міністерство культури України відправило запит до ЮНЕСКО з метою включення Орьнека у список всесвітньої спадщини людства.

Дивитись ще: