Киргизстан і Таджикистан домовилися про патрулювання на кордоні

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Травня 2021, 18:43
Суйунбек Омурзаков та Нозім Іброхімзода
Ірина Требунських
01 Травня 2021, 18:43

Перший заступник міністра внутрішніх справ Киргизстану Суйунбек Омурзаков і заступник очільника МВС Таджикистану Нозім Іброхімзода зустрілися в селі Інтернаціональне Баткенської області сьогодні, 1 травня. Про це повідомляє пресслужба МВС Киргизстану.

Представники військових відомств двох країн обговорили відновлення громадського порядку в прикордонних селах та спільну охорону громадського порядку для стабілізації ситуації на державному рівні. Йдеться про патрулі зі складу киргизької і таджицької міліції.

Сторони домовилися про швидке наведення порядку, недопущення перестрілок, забезпеченні безпеки громадян і спільному наведенні порядку, — йдеться у повідомленні.

Також за результатами переговорів автодорога Ош-Исфана, яка проходить через ділянку Жака-Орук Баткенської області була відкрита.

Нагадаємо, 28 квітня між жителями прикордонних сіл в районі спірного водорозподільного пункту «Головний» сталися сутички, вони закидали один одного камінням. Прикордонна служба Киргизстану заявила про стрілянину між військовослужбовцями двох країн.

Як повідомляли «Кримські новини», прикордонні війська і спецназ МВС Таджикистану 29 квітня почали масовий обстріл, у тому числі з мінометів, кулеметів і автоматів водозабору «Головний», розташованого у селі Кок-Таш Баткенського району Киргизстану.

Внаслідок зіткнень на кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном загинули 13 людей, тисячі були евакуйовані. Загалом у результаті інциденту постраждало 134 особи