Квартирне питання: понад три мільйони гривень витрачено на компенсацію оренди житла для нардепів | QHA media
Цифри
18 Листопада 2019, 15:03

Квартирне питання: понад три мільйони гривень витрачено на компенсацію оренди житла для нардепів

Закрити

Від початку роботи Верховної Ради IX скликання 120 народних депутатів отримали компенсацію за оренду житла в розмірі близько 3,29 мільйона гривень.

Про це повідомляє «ЧЕСНО«, посилаючись на відкриті дані на порталі ВРУ.

Хоча на порталі відкритих даних вказано, що це сума за жовтень, на сайті транзакцій грошових коштів є докладна інформація про виплати, зокрема про те, якого періоду вони стосуються. Деякі депутати отримували відшкодування за два місяці, інші — за один. Наприклад, 18 нардепів отримали по 41 600 грн, що, швидше за все, свідчить про надання компенсації на житло за два місяці (20 800 за кожен), — йдеться у повідомленні «ЧЕСНО».

Так, нардеп фракції «Слуга народу» Олександр Кабанов у декларації за 2018 рік, будучи кандидатом, вказав проживання у київській новобудові площею 75 кв. м. Власником квартири вказано Бориса Шефіра, брата сценариста «Кварталу 95» та першого помічника президента Володимира Зеленського.

Також на кінець 2018 року у власності нардепа Кабанова булп недобудова — квартира у Гостомелі.

У коментарі виданню він повідомив, що його будинок ще зводиться, а у квартирі Шефіра він більше не мешкає. Компенсацію використовує для оренди житла у Києві.

Перший віце-спікер парламенту Руслан Стефанчук, за даними декларації за 2018 рік, як заступник директора держорганізації «Національний офіс інтелектуальної власності», проживав у квартирі площею 101,8 кв. м 2012 року побудови, яка належить Тетяні Сітарук.

При цьому дружина Стефанчука до одруження мала прізвище Сітарук, про що свідчать дані з соцмереж. За інформацією журналістів, Тетяна Сітарук є матір’ю дружини першого заступника голови Ради.

У коментарі Стефанчук підтвердив, що до цих пір мешкає у цій квартирі:

«У цьому році я виплачую орендну плату за це житло. Її орендодавець платить податки в порядку, передбаченому законодавством».

На питання про те, чи платить Стефанчук за оренду приміщення своєї тещі, він відповів, що платить «орендодавцю за договором — власнику квартири».

«Право обрати квартиру для проживання, як і місце проживання, — це моє право як орендаря», — підсумував він.

Згідно 35-ї статті закону «Про статус народного депутата України», депутати ВРУ отримують компенсацію за піднайєм житла або оплату готельного номера за умови, якщо вони не забезпечені житлом у столиці та мають реєстрацію місця проживання на відстані більше 30 кілометрів від меж міста.

Дивитись ще: