Культ особи Путіна в російській глибинці, збитки Ірану від санкцій США, вбивства активістів у Колумбії. Дайджест світових медіа | QHA media
Огляд

Культ особи Путіна в російській глибинці, збитки Ірану від санкцій США, вбивства активістів у Колумбії. Дайджест світових медіа

15 Січня 2020, 18:34
Закрити
Марина ПищулинаQHA media

Грані російського патріотизму


Репортер BBC news відвідав російське містечко Коломна, що у Московській області, і поділився побаченим і почутим. Він відзначив, що перш за все його увагу привернув величезний мурал на одному з сірих будинків, на якому зображений російський президент Володимир Путін у вигляді Атланта, який тримає земну кулю на своїх сильних плечах. Розмовляючи з жителями міста, стає зрозумілим, що дехто так і сприймає лідера, який при владі вже 20 років. Люди кажуть: «Путін посилив позицію Росії у світі. Нехай сидить на посаді ще 10 років», «Мені було 10, коли Путін прийшов до влади. Зараз мені 30 років. Я реально не уявляю жодного іншого лідера»,

«Ми погано живемо, але принаймні світ звертає увагу на Путіна».

Представник британського медіа відзначив тонку грань російського патріотизму із націоналізмом, і був вражений почутою промовою В’ячеслава Бурилова, колишнього керівника Коломенського авіаклубу, до студентів: «На жаль, наша країна, СРСР, розпалася. І значна частина земель Росії пішла в інші країни, це неправильно. В такі, як Україна, Білорусь, частини Прибалтики та частина Казахстану. Ви повинні переконатися, що ця земля повернута до Великої Росії. І не бійтеся, якщо почуєте, як люди кажуть: «Не повинно бути війни.» Війна буде у будь-якому випадку».

Відповідаючи на питання кореспондента про війну, Бурилов сказав, що вона не буде великою, бо в Росії є ядерна зброя і рішуча влада. Чоловік, що втрутився у цю розмову на вулиці, почав сперечатися і лаятися на владу, але почувши іноземний акцент репортера, сказав, що більше просторікувати не буде і наголосив, що росіяни люблять свою країну і вони патріоти.  

Британський кореспондент пише, що боротьба у місті вже триває, кажучи про боротьбу за виживання серед старшого населення, а також повів історію боротьби місцевого активіста, В’ячеслава Єгорова, який підняв рух проти звалища у містечку і був звинувачений владою у «співробітництві з Держдепом США та приховуванні мільйонів на рахунках швейцарських банків».

Збитки Ірану від санкцій США


Фото: REUTERS

Інститут міжнародних фінансів прогнозує, що у цьому фіскальному році економіка Ірану, яка постраждала від американських санкцій, продовжить заглиблюватись у кризу, повідомляє Reuters. Валютний резерв може впасти до 73 мільярди доларів, тобто на 40 мільярдів доларів за два роки. Економіка країни зменшилася на 4,6% за 2018-2019 фіскальні роки, і в поточному році очікується зменшення до 7,2%. Повідомляється, що санкції, введені після того, як президент США Дональд Трамп відмовився від угоди у 2018 році, є найбільш тяжкими із запроваджених Вашингтоном.

Хоча Іран намагається зменшити свою залежність від експорту нафти за рахунок збільшення податків та скорочення енергетичних субсидій, інфляція споживачів в Ісламській республіці зросла майже на 50%, пише видання The National. Американські санкції вдарили по банківській системі Ірану, що і без того була слабкою, обтяжуючи при цьому проблеми фінансових установ, які вони мали ще до введення американських санкцій. Зараз Іран не в змозі вести бізнес у доларах США, а страх перед неприхильністю з боку Вашингтону відвернув країни та корпорації від ведення бізнесу з Тегераном.

Кількість правозахисників, вбитих в Колумбії, зростає


Управління Верховного комісара ООН з прав людини занепокоїлося зростаючою кількістю смертей серед правозахисників в Колумбії, повідомляє CNN. У 2019-му 107 активістів були вбиті і ще 13 справ розглядаються, а позаминулого року Верховний комісар ООН з прав людини підтвердив 115 вбивств правозахисників. І цього року жахлива тенденція не показує жодного спаду, адже лише за перші два тижні 2020-го надійшло вже десять повідомлень про вбивства активістів.  На знак солідарності з жертвами насильства та через незадоволення бездіяльністю влади колумбійці влаштували масові протести.

За словами спікера Управління Верховного комісара ООН з прав людини Марії Хуртадо, під найбільшою загрозою перебувають захисники прав людини, які виступають від імені громад та етнічних груп, таких як корінні народи та афроколумбійці. Кількість вбитих серед захисників прав жінок зросла майже на 50% у 2019 році порівняно з 2018-м.

Дивитись ще: