Кулемети і гвинтівки — в Україні розробили нові моделі озброєння

Новини України та світу
Ірина Требунських
11 Червня 2021, 19:41
Фото: Міноборони України
Ірина Требунських
11 Червня 2021, 19:41

В Україні розробили кулемет і антиматеріальну гвинтівку, яка поповнить арсенал стрілецької зброї «крупних калібрів» Збройних сил. Про це повідомляє Міноборони.

Українське підприємство «Хадо-холдинг» розробило великокаліберну багатозарядну антиматеріальну гвинтівку калібру 14,5×114 мм з напівавтоматичним механізмом заряджання і кулемет калібру 12,7×108 міліметрів.

На такі розробки, здатні уражати легкоброньовані об’єкти, ми чекали з нетерпінням. Великокаліберні антиматеріальні гвинтівки цього підприємства у 2020 році були прийняті на озброєння ЗСУ і вже нажахали ворога, — заявив міністр оборони Андрій Таран.

Зазначається, що нове озброєння наразі проходить попередні випробування. Після них кулемети отримають не лише загальновійськові підрозділи, але їх також встановлюватимуть на різних видах бойової техніки, кораблях та гелікоптерах.

Нагадаємо, під час поїздки на Донеччину п’ятий президент Петро Порошенко побував у 10-й окремій штурмовій бригаді і передав бійцям 108-го батальйону контрснайперське обладнання.

Як повідомляли «Кримські новини», на межі з тимчасово окупованою територією Криму триває операція угруповання військ, яке підпорядковане Командуванню Об’єднаних сил Збройних сил України. Задля успішного виконання завдань підрозділи, що утримують позиції на півдні України, щодня вдосконалюють вміння та навички під час проведення занять з бойової підготовки, тренувань і навчань.