Кулеба заявив, що прямих перемовин з представниками так званих «ДНР» і «ЛНР» не буде. А Консультативна рада в рамках ТКГ не матиме юридичної сили

Новини України та світу
Ірина Требунських
07 Квітня 2020, 13:23
Ірина Требунських
07 Квітня 2020, 13:23

Ймовірне створення Консультативної ради в рамках політичної робочої підгрупи не змінить структуру Тристоронньої контактної групи у Мінських переговорах. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час ефіру політичного ток-шоу на каналі «UA: Перший».

На запитання, чому не можна відкликати підпис голови Офісу президента Андрія Єрмака у протоколі про необхідність створення Консультативної ради, Кулеба відповів, що протокол не є міжнародним документом.

Це є робочий документ переговорного формату Тристоронньої контактної групи, тому тут немає предмету для юридичної оцінки і відкликання підпису, — пояснив міністр.

При цьому голова МЗС сказав, що Росія звинувачує усіх, окрім себе, у ситуації, що склалася після початку її агресії проти України.

«Структура Тристоронньої контактної групи не змінюється. Вона складається з Росії, яка напала на Україну, з України, яка захищається, і з ОБСЄ, яка між ними є посередині», — підкреслив Кулеба.

Щодо особистого погляду на шлях врегулювання конфлікту з Росією на Донбасі, міністр зазначив, що спочатку на Донбасі треба встановити гарантовану безпеку, а вже після цього говорити про місцеві вибори.

Це моя принципова позиція — прямих перемовин з представниками так званих «ДНР» і «ЛНР» не має бути, — заявив Кулеба.

Як повідомляло QHA media, 11 березня у Мінську було підписано домовленості про створення органу, яким фіксується суб'єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Раніше голова Офісу президента Єрмак запевняв, що ідея створення Консультативної ради, в якій будуть присутні представники ОРДЛО, розглядатиметься після консультацій з партнерами з Франції, Німеччини та ОБСЄ.