Кулеба розповів про чотири тематичні панелі «Кримської платформи»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
02 Серпня 2021, 15:
Хельга Полтавка
02 Серпня 2021, 15:

Саміт «Кримської платформи», крім основного засідання, передбачатиме проведення тематичних панелей про подальші кроки.

Про це міністр закордонних справ Українт Дмитро Кулеба повідомив на всеукраїнському форумі «Україна 30. Імідж України», презентуючи заходи до Дня Незалежності.

На саміті, окрім основного засідання, за участі глав делегацій відбудуться чотири тематичні панелі для предметної розмови про подальші кроки: про невизнання спроби анексії Криму, мілітаризацію Азово-Чорноморського регіону, шляхи реінтеграції Криму через права людини та сталий розвиток і про відновлення прав кримськотатарського народу, — поінформував міністр.

Кулеба висловив сподівання, що до саміту і надалі приєднуватимуться партнери, а декларація, яку ухвалять на саміті, буде відкритою для приєднання.

Тобто саміт пройде, але ті держави, які з тієї чи іншої причини не змогли взяти в ньому участь, вони будуть приєднуватися до декларації, до тих принципів і кроків, які вона передбачає», — зазначив посадовець.

Як заявив президент Володимир Зеленський на форумі, вже 29 держав підтвердили свою участь у саміті «Кримської платформи» 23 серпня в Києві.

Свою участь у саміті вже на сьогодні підтвердили Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Польща, Туреччина, країни Балтії, Франція, Німеччина, багато країн Європейського Союзу, Австралія, Нова Зеландія, Південна Корея і загалом на сьогодні 29 країн. Це великий, але далеко не останній і не остаточний список всіх країн, які 23 серпня підпишуть спільну декларацію про спільні домовленості і спільні наміри, — повідомив Зеленський.

Нагадаємо, постійний представник президента в АРК Антон Кориневич заявив, що саміт «Кримської платформи» має ухвалити підсумковий документ, який охоплюватиме всі ключові питання, пов’язані з тимчасовою окупацією Криму.