Кулеба прокоментував слова посла щодо «повернення Україні ядерної зброї»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
20 Квітня 2021, 18:47
Дмитро Кулеба
Хельга Полтавка
20 Квітня 2021, 18:47

Заявами щодо можливого повернення ядерного статусу українська сторона не має наміру порушувати взяті у 1994 році зобов'язання.

Слова українського посла у Німеччині слід сприймати як спроби України гарантувати безпеку в нинішніх умовах.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на пресконференції.

З 1994 року Україна ніколи не порушувала і не позначала свого наміру порушити зобов'язання, які ми взяли в 1994 році, і відновити наш ядерний арсенал. Що стосується інтерв'ю нашого посла в Німеччині — його слова не можна виривати з контексту, — сказав Кулеба.

За його словами, посол у Німеччині Андрій Мельник пояснював, що Україна зараз намагається забезпечити свою безпеку в умовах, що склалися.

Але це не намір України відхилитися від зобов'язань, які вона взяла на себе в 1994 році, — додав Кулеба.

Нагадаємо, раніше посол Андрій Мельник заявив, що Україна має справу з найбільшим переміщенням військ в Росії з часів Другої світової війни: «Україні залишається єдина опція — озброюватися самим, і можливо, знову подумати про ядерний статус».

Як повідомляли «Кримські новини», віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель заявляє, що у Євросоюзі вбачають ризик загострення ситуації на кордонах України, оскільки Росія стягнула найбільшу за чисельністю кількість військ.