Кулеба назвав єдину умову України для запуску «Північного потоку-2»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
14 Червня 2021, 14:56
Тетяна Нікішина
14 Червня 2021, 14:56

Україна виступає проти «Північного потоку-2» та умовою його запуску має бути деокупація українських територій і енергобезпека України.

Про це заявив голова міністерства закордонних справ (МЗС) Дмитро Кулеба у своєму Twitter.

Міністр наголосив, що «Північний потік-2» — це, насамперед, загроза безпеці Україні, а не лише економіці.

Ми проти «Північного потоку-2». Умовою його запуску має бути деокупація українських територій і енергобезпека України. Це буде чесна компенсація загроз, — написав Кулеба.

Очільник МЗС зазначив, що таку позицію висловив на переговорах ще минулого тижня у Берліні.

Нагадаємо, «Північний потік-2» — проєкт газопроводу Росії в обхід України. Попередньо повідомляли, що він готовий на 95%. Нещодавно компанія-оператор Nord Stream-2 AG повідомила, що морську частину першої нитки трубопроводу вже завершили. Отож вже готові розпочати пусконалагоджувальні роботи з запуску газу, які можуть тривати кілька місяців.

Експерти неодноразово називали ризики газопроводу для України. Зокрема, радниця голови правління НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка Світлана Заліщук розповідала, що це питання «не економічне й не енергетичне, а перш за все безпекове».

Як повідомляли «Кримські новини», Сполучені Штати Америки мають намір протистояти спробам Москви підірвати колективну безпеку трансатлантичної спільноти, зокрема, за допомогою проєкту газопроводу «Північний потік-2». Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен у телефонній розмові з очільником МЗС Німеччини Гайко Маасом.