«Кухар Путіна» освоїв у Криму контракти на мільярд рублів. Низка робіт ще не завершена або навіть зірвана, але гроші вже отримані | QHA media

«Кухар Путіна» освоїв у Криму контракти на мільярд рублів. Низка робіт ще не завершена або навіть зірвана, але гроші вже отримані

13 Травня 2019, 18:07
Фото:
Закрити

Афілійованій з російським бізнесменом Євгеном Пригожиним (відомий також як «кухар Путіна») компанії «Мегалайн» дістався мільярд бюджетних рублів, виділених на реконструкцію об’єктів в анексованому Криму.

Про це йдеться у розслідуванні proekt.media.

«Федеральна цільова програма з розвитку Криму» передбачає величезні капіталовкладення, які віддають без конкуренції «своїм людям», не піклуючись про виконання контрактів.

Так, тендери на ремонт об’єктів відбувалися за одним сценарієм: спершу результати скасовували або продовжували термін розгляду заявок за допомогою скарг до ФАС (Федеральна антимонопольна служба), а потім конкурс проводили повторно, і «Мегалайн» його вигравав вже у безконкурентній боротьбі.

У результаті компанія Пригожина отримала чотири контракти на реконструкцію кримської комунальної інфраструктури, серед яких — каналізаційно-насосна станція та водовід у Ленінському районі й система водопостачання нового терміналу аеропорту в Сімферополі.

Загальна сума контрактів передбачає державні вкладення у 1,025 млрд рублів.

Як вказується на сайті держзакупівель, систему водоводів у Ленінському районі «Мегалайн» реконструює за 671 млн руб. Там до кінця поточного року мають відремонтувати 71 кілометр труб, якими вода надходить у більш ніж 20 населених пунктів.

У тій же місцевості пов’язана з Євгеном Пригожиним компанія мала побудувати до кінця 2018 року каналізаційно-насосну станцію і самопливний колектор, на що пішло 114 млн руб. Щоправда, до цих пір контракт вважається невиконаним.

Процес будівництва каналізаційно-насосної станції та соматичного колектора у смт Леніно станом на лютий 2019 р.

Також зірвано і контракт, який передбачає будівництво системи водопостачання терміналу сімферопольського аеропорту.

Хоча на його виконання давався місяць, і система мала запрацювати до листопада 2017 року, проте підрядник не вклався у термін і замовник — ДУП «Вода Криму» — розірвав контракти на загальну суму 240,4 млн руб. Притому що 90% робіт підряднику вже оплатили.

Як заявляв економіст Сергій Алексашенко, Росія змушена була «влити» в Крим за п’ять років анексії півтора трильйона рублів. Це обійшлося приблизно по 10 тисяч рублів кожному росіянину, включаючи безпорадних старих і немовлят.

Раніше «голова» Криму Сергій Аксенов визнав, що в Криму не встигають до кінця 2018 року виконати «Федеральну цільову програму з розвитку Криму».

Дивитись ще: