Кучма попереду і 39,3% підтримки: українці висловилися після року президентства Зеленського — соцопитування | QHA media
Цифри
18 Травня 2020, 15:11

Кучма попереду і 39,3% підтримки: українці висловилися після року президентства Зеленського — соцопитування

Закрити

Період перебування на посаді другого президента Леоніда Кучми 20% українців вважають епохою розвитку, а за чинного президента Володимира Зеленського готові проголосувати 39,3%. Такі результати соцопитування опублікувала група «Рейтинг».

Згідно з результатами опитування, Зеленський після першого року президентства наразі очолює рейтинг довіри серед політиків з показником у 57%. Недовіру йому висловили 37% респондентів. Водночас чинному прем’єру Денису Шмигалю довіряють лише 14%, а 39% — не довіряють.

Третина опитаних оцінюють перший рік правління президента Зеленського на відмінно або добре, майже 40% — задовільно, близько третини — незадовільно або жахливо. Відносно гірші оцінки президенту Зеленському дали респонденти східних областей України, жителі міст і старшої вікової групи.

Якби найближчим часом відбулися президентські вибори, то 39,3% з тих, хто голосуватиме та визначився з вибором, підтримали б Зеленського. Ще 13,9% підтримали б Юрія Бойка («Опозиційна платформа — За життя»), 13,3% — експрезидента Петра Порошенка, 8,6% — Юлію Тимошенко.

Майже як і рік тому, якби у другий тур сьогодні вийшли Зеленський та Порошенко, то 75% виборців підтримали б чинного президента, а 25% проголосували б за Порошенка.

При цьому 35% вважають, що ситуація із коронавірусом в Україні на сьогодні покращується, стільки ж вважають, що вона не змінюється і 17% бачать погіршення ситуації. За останні 2 тижні, кількість тих, хто говорить про погіршення ситуації з коронавірусом, зменшилася майже втричі (з 44% до 17%).

Серед усіх президентів незалежної України найкращим вважають Леоніда Кучму 20% респондентів. Ще 16% відповіли, що найкращим президентом є Зеленський, 13% вважають найкращим Леоніда Кравчука, 12% — Порошенка, 9% — Віктора Януковича і 6% — Віктора Ющенка. Водночас 14% відповіли, що жоден з них не був найкращим. Частіше Кучму та Януковича обирали жителі південно-східних областей, Порошенка — центрально-західних регіонів. Зеленського частіше обирали опитані молодого віку, а Кравчука — старші за віком.

Опитування проводилося протягом 12-13 травня 2020 року серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибіркова сукупність складає 3 тисячі респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,8%.

QHA media повідомляло, що згідно з результатами соцопитування Київського міжнародного інституту соціології, 27,7% українців проголосували б за Володимира Зеленського, якби вибори президента України проводилися наприкінці квітня.

Дивитись ще: