«Кримстат» оприлюднив дані за шість років: окупанти похвалилися активною колонізацією півострова | QHA media
Цифри
30 Липня 2020, 18:58

«Кримстат» оприлюднив дані за шість років: окупанти похвалилися активною колонізацією півострова

Закрити

Число жителів анексованого Криму з 2014 року зросла приблизно на 20 тисяч, повідомила керівник підконтрольного Росії «управління статистики» Криму і Севастополя Ольга Балдіна. Про це повідомляє російська агенція ТАСС.

У «Кримстаті» не приховують, що чисельність населення окупованого півострова зростає за рахунок колонізації.

У 2014 році в Криму, за даними перепису, проживало 1,89 мільйона осіб. За даними поточного обліку ми маємо 1,91 мільйона населення. Рух був – міграційний, природний рух. Приріст в Криму забезпечений, ви знаєте, за рахунок міграційного руху, — сказала Балдіна.

Зазначимо, що в даних не враховується анексований Севастополь з військовою базою РФ, де кількість населення росте за рахунок російських військових. За цей час населення Севастополя зросло майже на 60 тисяч — з 390 тисяч на жовтень 2014 року до 449 тисяч — на січень 2020 року.

У «Кримстаті» стверджують, що, за даними «перепису» 2014 року, за національним складом населення 65% заявили себе як росіяни, 16% — українці, 12% — кримські татари.

Всього, за їхніми даними, в регіоні проживають представники 175 національностей.

Балдіна додала, що перепис населення в Криму почнеться в квітні наступного року.

За даними пресслужби Офісу генерального прокурора, за час анексії Криму Російською Федерацією півострів залишили майже 48 тисяч осіб. У той же час продовжується активна колонізація півострова росіянами.

У березні «Кримстат» повідомив, що, за офіційними даними, на півострів з Росії після 2014 року в’їхали 172 з невеликим тисячі осіб: з них в Криму зареєструвалися 96 тисяч, у Севастополі — 76 тисяч.

Як повідомляли «Кримські новини», на кінець 2019 року було офіційно зареєстровано 42 895 внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з території Криму.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров запропонував внести поправки до Кримінального кодексу України, щоб притягати до відповідальності тих, хто незаконно поселяється в Криму.

Дивитись ще: