«Кримський титан» нарощує темпи з порушенням технологічних процесів. Жителі Армянська скаржаться на забруднення повітря | QHA media
02 Вересня 2019, 11:24

«Кримський титан» нарощує темпи з порушенням технологічних процесів. Жителі Армянська скаржаться на забруднення повітря

Закрити

Темпи виробництва на заводі «Кримський титан» під Армянськом підвищуються на тлі порушення технологічних процесів, пов’язаних з дефіцитом води. Жителі Армянська скаржаться на смерть рослин, а також на кашель, печіння в очах і солодкуватий присмак у роті.

Темпи виробництва на заводі планують підвищити майже удвічі вже до 2020 року — про це заявив хімік-біолог Одеського національного університету ім. Мечникова Владислав Балинський в ефірі радіо Крым. Реалии.

Завод «Кримський титан». Фото: krmr.com

За його словами, вже зараз відбуваються порушення технологічних процесів через брак води, які призводять до значного приросту забруднюючих речовин.

Я не зовсім згоден, що забруднення в атмосфері пов’язані тільки з кислотонакопичувачем. Просто подібний сульфатний спосіб виробництва діоксиду титану потребує охолодження суміші, і у разі недостатнього охолодження значно збільшується викид пароподібного ангідриду сірки. Я вважаю, що з цим у першу чергу пов’язані підвищені викиди, — пояснив Балинський.

У свою чергу жителі Армянська скаржаться на забруднене повітря, яке негативно позначається на здоров’ї людей і рослин. Активістка з Армянська Катерина Пивовар розповіла, що забруднення подібне торішньому, тільки слабше:

Зараз стан моїх дітей такий же, як був у серпні 2018 року: знову висип, кашель, печіння в очах — але не завжди, а з періодичністю, у вечірній час і в нічний. Є запах сірки і солодкуватий присмак у роті. У багатьох загострюються хронічні захворювання, вони відчувають, що тут щось не так. Точно такий же жирний наліт у під’їзді, на вікнах, на машинах.

Російський міністр екології та природних ресурсів Криму Геннадій Нараєв стверджує, що концентрація забруднюючих речовин у нічний час доби в Армянську нижча денної, і «причини для занепокоєння немає».

Викиди невеликими порціями йдуть постійно. Але це не кислота, а щось інше. Позавчора був великий викид, приблизно о п’ятій ранку, у мене під вікном моментально «згоріли» троянди, — розповіла мешканка багатоповерхівки по вулиці Сімферопольській в Армянську.

Жителі Армянська вже двічі виходили на мітинги, під час яких вимагали від української влади пустити воду Північно-Кримським каналом, а від російської влади — компенсацій.

Нагадаємо, у серпні 2018 року на півночі Криму сталася екологічна катастрофа, пов’язана із заводом «Кримський титан». У результаті викиду сірчистого ангідриду постраждало місто Армянськ і околиці. Викиди із заводського кислотонакопичувача повторювалися декілька тижнів, у зв’язку із чим на деякий час з міста навіть евакуювали дітей.

QHA media оприлюднило статистику, згідно з якою в окупованому Криму в 2018 році різко зросла кількість смертей від хвороб органів дихання.

На початку 2019 року кримська «влада» пообіцяла за два роки побудувати в Армянську нові очисні споруди.

Дивитись ще: