Кримський татарин став чемпіоном України з греко-римської боротьби

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
04 Квітня 2021, 18:02
Асіф АлієвQHA
04 Квітня 2021, 18:02

Кримськотатарський борець Ірфан Мірзоєв у вазі до 71 кг здобув золото та став чемпіоном України з греко-римської боротьби серед кадетів (юнаків до 17 років).

Мірзоєв з рахунком 6-0 подолав Артема Хутко з Київської області. Як повідомляють «Кримські новини», змагання, які присвячені пам’яті загиблих бійців АТО та ООС, почалися 2 квітня у Києві. В спортивному заходу брали участь 267 спортсменів з усієї України. Сьогодні ж, 4 квітня, відбувся завершальний, фінальний етап змагань.

Два інших кримськотатарських борців: Едем Газієв (у ваговій категорії до 60 кг) та Есмар Гіясов (у вазі 110 кг) зайняли друге місце на чемпіонаті.  Газієв у боротьбі за перше місце не  зміг подолати одеського спортсмена Олександра Школьного та став срібним призером. Загальний результат їх поєдинку став 2-4 на користь Школьного.

Гіясов же програв Артуру Бойчуку з Рівного з рахунком 6.3. Таким чином, Есмар Гіясов та Едем Газієв  здобули срібло на чемпіонаті.

 Проте брата Едема — Ділявера Газієва під час поєдинку настигла невдача. Він у вазі до 60 кг змагався за трете місце з харків'янином Микитою Хохлачовим. Під час боротьби кримський татарин отримав важку травму — зламав руку. Судді одразу же вирішили припинити поєдинок та визначали переможцем Хохлачова.

Як заявив «Кримським новинам» прессекретар Федерації греко-римської боротьби України Олександр Пастухов, вихованці Ісмета Салієва склали хорошу конкуренцію для своїх суперників. За його словами, боротьба в крові у кримських татар.

«У них свій специфічний стиль боротьби. Вони дуже терплячі, працюють вкрай виважено та спокійно. Надзвичайно приємно, що тренер Ісмет Салієв виставив на змагання таку команду борців», - сказав він.

Пастухов також дав високу оцінку віцепрезидентам Асоціації спортивної боротьби АР Крим в Україні Февзі Мамутову та Осману Асхабову, які опікують спортсменами з українського півострова.

В інтерв’ю «Кримським новинам» тренер Ісмет Салієв розказав, що в чемпіонаті серед кадетів брали участь сім кримських татар. Проте до фіналу змогли потрапити четверо з них. Це — Есмір Гіязов (до 110 кг), Ірфан Мірзоєв (до 71 кг) та Едем Газієв (до 60кг), які боролися за перше місце  та  борець Ділавер Газієв (до 60 кг), що змагався за бронзову медаль.

«Хлопці гідно представили нас на чемпіонаті. Не просто було виступати, оскільки відчувалось велике напруження. Це була серйозна конкуренція і я задоволений виступами», - сказав тренер.

Салієв висловив сподівання, що його підопічні ще братимуть участь на європейських та світових змаганнях. Він нагадав, що у червні цього року в Варшаві відбудеться Чемпіонат Європи з греко-римської боротьби серед юніорів.

Зазначимо, що хоча кримськотатарські спортсмени тренуються у Києві, вони представляють легендарний клуб братів Салієвих в Судаку.

Віцепрезидент Асоціації спортивної боротьби АР Крим в Україні Февзі Мамутов в інтерв’ю «Кримським новинам» заявив, що Ісмет Салієв займає особливе місце серед тих людей, що зробили значний вклад в розвиток спорту серед кримських татар.

За його словами, тренувальна база братів Салієвих в Судаку — це кузня кадрів видатних борців.

«Я не можу назвати ім’я ще одної людини в Україні, яка у своєму залі змогла б провести Кубок України з греко-римської боротьби. Так було у 2010 році, коли в Судаку в залі, який побудували брати Салієви, відбувався Кубок України. За останні 50 років два кримські татари двічі завойовували ліцензії та ці дві ліцензії належать учням Ісмета Салієва», - сказав він.

Мамутов зазначив, що в греко-римській боротьбі спостерігається пік результатів кримськотатарських спортсменів.

«Дивиться, сьогодні ми мали трьох фіналістів чемпіонату України серед кадетів. У нас є учасник Олімпіади Ленур Теміров, три майстри спорту міжнародного класу, борець Емін Сефершаєв  —переможецьіндивідуального кубка світу, призер першості світу серед юніорів, який виступає за збірну РФ, призер чемпіонатів Росії Азамат Сеїтов» ,- сказав він.

Після завершення фінальних виступів відбулася офіційна церемонія нагородження переможців змагання. У загальнокомандному заліку перемогу здобула команда міста Києва, на другому місці - Київська область, на третьому - Рівненська.