Кримськотатарський в'язень Кремля вийшов на волю

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
04 Січня 2021, 13:08
Фото: REUTERS
Асіф АлієвQHA
04 Січня 2021, 13:08

Кримський татарин Ренат Сулейманов, засуджений за частиною 1 статті 282.2 КК РФ («організація діяльності екстремістської організації»), відбув увесь термін тюремного ув'язнення в російській колонії і вийшов на волю.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Термін ув'язнення Сулейманов відбував у виправній колонії №1 у Кабардино-Балкарії.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Сулейманова політичним в'язнем і вимагав його негайного звільнення, але на волю чоловік вийшов тільки після закінчення повного терміну. Четверо кримських татар — Ренат Сулейманов, Талят Абдурахманов, Арсен Кубедінов, Сейран Мустафаєв — були заарештовані у жовтні 2017 року у «справі Таблігі Джамаат».

Їхню провину «держобвинувачення» доводило традиційними методами — показами прихованих свідків, лінгвістичною та релігієзнавчою експертизою, ісламською літературою і відеозаписом зборів.

Нагадаємо, 22 січня 2019 року Сулейманова визнали винним за частиною 1 статті 282.2 КК РФ і засудили до 4 років позбавлення волі. На думку «слідства», він був організатором угруповання. Інших фігурантів «суд» визнав винними за частиною 2 статті 282.2 КК РФ і засудив до 2 років і 6 місяців позбавлення волі умовно.

Зазначимо, організація «Таблігі Джамаат» («Громада призову») була створена у 1926 році мусульманами Індії. Головною метою руху є релігійне просвітництво мусульман. У 2009 році верховний суд Росії визнав її екстремістською і заборонив діяльність на території РФ.