Кримськотатарському журналісту Зіядінову «суд» не надав перекладача

Новини України та світу
Ірина Требунських
16 Січня 2021, 17:04
Абляміт Зіядінов
Ірина Требунських
16 Січня 2021, 17:04

В районному «суді» в місті Сімферополь тимчасово окупованого Росією Криму відбулося засідання щодо журналіста Абляміта Зіядінова. Про це «Кримській солідарності» повідомив правозахисник Рустем Кямілєв.

Кримськотатарський активіст Ярикул Давлатов підкреслив, що окупанти в Криму тиснуть на весь корінний народ, а тепер посилився тиск ще й на громадських діячів та журналістів.

Вважаю, що цю справу сфабрикували з політичною метою. Сподіваємося, що справу скасують і справедливість переможе, — прокоментував активіст Айдер Сулейманов.

Як пояснив Кямілєв, Зіядінов вів операторську зйомку під окупантським «судом», де силовики склали на нього «протокол». В свою чергу журналіст вимагав, щоб «поліцейські» забезпечили йому перекладача на кримськотатарську мову. «Перекладача не надали, і засідання відклали до 20 січня», — пояснив адвокат.

⚡«ЗАСЕДАНИЕ ОТЛОЖИЛИ, ТАК КАК НЕ БЫЛ ОБЕСПЕЧЕН ПЕРЕВОДЧИК», - адвокат Рустем Кямилев

⚡«ЗАСЕДАНИЕ ОТЛОЖИЛИ, ТАК КАК НЕ БЫЛ ОБЕСПЕЧЕН ПЕРЕВОДЧИК», - адвокат Рустем Кямилев15 января 2021 года в Центральном районном суде города Симферополя состоялось судебное заседание по «делу Аблямита Зиядинова». Процесс был отложен на 20 января, в связи с тем, что не был обеспечен переводчик. Подробнее о данном заседании в нашем видеосюжете.

Posted by Крымская солидарность on Saturday, January 16, 2021

Нагадаємо, 3 листопада кореспонденти «Кримської солідарності» Абляміт Зіядінов і Вілен Темер’янов були затримані біля будівлі Кримського гарнізонного військового «суду». Затримання відбулося під час протесту кримських татар проти вироку фігурантам так званої «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

Як повідомляли «Кримські новини», 28 грудня в Джанкойському районі тимчасово окупованого Росією Криму силовики примусово посадили в службову машину і вивезли з будинку громадянського журналіста Темер’янова. Вже 30 грудня окупаційний «суд» припинив справу проти нього «у зв’язку з відсутністю в діях складу злочину».