Кримського політв'язня Мустафаєва привітала депутатка Європарламенту

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
05 Травня 2021, 16:45
Тетяна Нікішина
05 Травня 2021, 16:45

Сьогодні, 5 травня, у день народження кримського політв'язня Сервера Мустафаєва його привітала з уродинами депутатка Європарламенту від Польщі Анна Фотига.

Поздоровлення польська політична та громадська діячка опублікувала у Тwitter.

Сьогодні я звертаюся до Сервера Мустафаєва, кримськотатарського правозахисника та координатора «Кримської солідарності», засудженого російськими окупантами до 14 років у виправній колонії суворого режиму.

З днем народження! Sana küç, sağlıq ve azatlıq tileyim!

Крим — це Україна, — написала євродепутатка.

Майже три роки, з 21 травня 2018 року, кримський правозахисник Сервер Мустафаєв утримується під вартою за звинуваченням у тероризмі.

Після арешту й утримання в СІЗО в Криму його перевезли до Росії, де щодо нього та інших кримськотатарських активістів застосували вироки суду, попри відсутність доказів, що підтверджують пред'явлені звинувачення.

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Мустафаєва до 14 років колонії суворого режиму.

Сервер Мустафаєв — кримськотатарський правозахисник і координатор громадського руху «Кримська солідарність». Рух створили після незаконної анексії Криму Росією в 2014 році для допомоги людям, які постраждали через політичні та релігійні переслідування. За умов відсутності незалежних ЗМІ у Криму і через переслідування всіх незгодних «Кримська солідарність» висвітлювала порушення прав людини в Криму і привертала увагу громадськості.

Як повідомляли «Кримські новини», фігурант «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Сервер Мустафаєв подав позов на дії адміністрації СІЗО Новочеркаська (Росія).