«Кримські татари Одещини матимуть змогу отримати статус особи, депортованої за національною ознакою» — голова ГО «Кримські татари Одещини» Мамутов | QHA media
30 Червня 2020, 19:41

«Кримські татари Одещини матимуть змогу отримати статус особи, депортованої за національною ознакою» — голова ГО «Кримські татари Одещини» Мамутов

Закрити

Департамент соціальної політики Одеській обласній державній адміністрації буде координувати діяльність визначених уповноважених осіб в органах соціальної політики Одеси та Одеський області які будуть приймати документи для процедури встановлення статусу особи, депортованої за національною ознакою.

Про це «Кримським новинам» заявив голова Ініціативної групи кримських татар Одещини Февзі Мамутов, за підсумками діалоговий платформи з представниками органів соціальної політики Одеси та Одеської області, представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Південних регіонах та за підтримки ГО «Десяте квітня».

Він нагадав, що закон «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» був прийнятий ще шість років тому, але в Одесі на сьогодні тільки чотири депортовані особи отримали цей статус.

Мова про те, що в Одесі та в Одеської області необхідно визначити уповноважених осіб в органах влад Одеси та Одеський області які будуть відповідати за прийом документів і відправляти їх до Києва для отримання статусу особи, депортованої за національною ознакою. Але завдяки спільного діалогу ми досягли того, що у кожному уповноваженому органу Одеської області буде така відповідальна особа, — повідомив Февзі Мамутов.

За словами Февзі Мамутова, Ініціативна група кримських татар, як громадська організація, консультуватиме кримських татар щодо того, які документи треба зібрати для отримання статусу особи, депортованої за національною ознакою.

До цього, а також до інших проєктів, залучатиметься ГО «Десяте квітня», яке завжди допомагає втілювати у життя ініціативи кримськотатарської спільноти Одещини.

Февзі Мамутов додав, що статус особи, депортованої за національною ознакою, можуть отримати люди, які пережили депортацію, а також ті що народилися у місцях виселення у сім’ях депортованих осіб.

Пізніше на сайтах державних органів та місцевого самоврядування буде розміщена інформація, про уповноважені органи, які саме будуть займатись визначенням такого статусу.

Нагадаємо, для отримання статусу особи, депортованої за національною ознакою, людина, яка вважає себе такою особою, депортованою за національною ознакою, або її законний представник подає за місцем проживання чи місцем перебування такої особи до уповноваженого органу заяву про надання зазначеного статусу.

Постанова Кабміну України № 643 «Про затвердження порядку надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою» була ухвалена 12 листопада 2014 року.

Нагадаємо, 26 червня в Одесі відзначили День кримськотатарського прапора. Національний стяг корінного народу Криму був на флагштоці перед будівлею міської ради Одеси.

Дивитись ще: