Кримські татари мають намір домогтися перейменування вулиць у селищі під Сімферополем. Рік тому місцева «влада» дала їм підкреслено російські назви | QHA media
ВІДЕО
17 Жовтня 2019, 12:38

Кримські татари мають намір домогтися перейменування вулиць у селищі під Сімферополем. Рік тому місцева «влада» дала їм підкреслено російські назви

Закрити

Кримські татари, які складають 90% жителів селища Лугове-2 під Сімферополем, обурені тим, що Сімферопольська «міськрада» дала російські назви вулицям селища.

Про це повідомляє Crimeantatars club.

Так, у селищі з’явилися вулиці Архангельська, Іркутська, Костромська, Красноярська, Томська, Ярославська та ін., які не мають нічого спільного ні з Кримом, ні з кримськотатарською історією та культурою.

Як повідомив місцевий житель на ім’я Тимур, у селищі немає жодної вулиці з кримськотатарською назвою, а присвоєння назв проводилося без врахування думок жителів Лугового-2.

Image result for крымские татары

Активістка Ельзара Зейтуллаєва заявила, що жителі селища мають намір домогтися перейменування вулиць, для чого необхідно заручитися підтримкою міської «влади» і зібрати підписи не менше 1% жителів селища.

Відзначимо, що підкреслено російські назви вулиць присвоїли у селищі рік тому.

У травні цього року президент Росії Володимир Путін «присвоїв» міжнародному аеропорту Сімферополь, який носив ім’я кримськотатарського льотчика, двічі героя Радянського Союзу Амет-хана Султана, нове ім’я художника-мариніста Івана Айвазовського.

У вересні російська влада заявила, що обмірковує закріпити за анексованим Кримом подвійну назву — «Республіка Крим — Таврида», таким чином додати до кримськотатарської назви анексованого півострова давньогрецьку. Ще у 2015 році Меджліс кримськотатарського народу виступив проти такої ідеї.

Дивитись ще: