«Кримська платформа» може стати проривом у звільненні Криму від російських окупантів» — Чубаров

Новини України та світу
Хельга Полтавка
29 Січня 2021, 18:59
Хельга Полтавка
29 Січня 2021, 18:59

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав українських політиків приділяти особливу увагу кожному своєму слову і твердженню, якщо вони стосуються тимчасово окупованого Криму і його жителів, які є заручниками російських окупантів.

Про це він повідомив на своїй сторінці Facebook.

Це важливо хоча б тому, що в лютому-березні 2014 року, коли на очах у шокованої світової спільноти і знесиленої Української держави, російські війська захоплювали Крим, жодна з державних інституцій, включаючи збройні сили і спеціальні служби України, не змогли захистити ні саму територію, ні громадян України, які проживають на цій території, — заявив Чубаров.

За його словами, переважна більшість жителів Криму і сьогодні не схильні розкидатися звинуваченнями в бік своєї держави, бо розуміються на причинах, чому це сталося.

Чубаров нагадав, що кримськотатарський народ відкрито й масово виступив з протестами проти окупації Криму Росією.

Незважаючи на репресії та переслідування, кримськотатарський народ і етнічні українці, які проживають в Криму, залишаються відданими Криму і вірними українській державі. Сотні громадян України — жителі окупованого Криму вступили до лав ЗСУ, — повідомив він.

Голова Меджлісу вважає нерозумним зараз українським політикам з'ясовувати, хто більше зробив або ще зробить для звільнення Криму від російських окупантів, тому що Росія продовжує зміцнюватися в Криму і на Донбасі.

За його словами, кожна політична сила, прийшовши до влади, незабаром залишає її, не виконавши більшість своїх обіцянок.

Буде краще, якщо українські політики відкладуть свої звички мірятися розмірами своїх рейтингів до того, як буде відновлений державний суверенітет України, включаючи окупований Крим і ОРДЛО. Звідси висновок, чинна влада, яка прагне кардинально поліпшити критичне становище в будь-якій сфері, повинна вміти мобілізуватися сама і об'єднувати всіх навколо себе, — пояснив очільник Меджлісу.

Як наголосив Чубаров, «Кримська платформа» дійсно може стати проривом у звільненні Криму від російських окупантів. Завдання звільнення Криму від російських окупантів має згуртувати українське суспільство і всю Україну.

Вкрай важливо, щоб українські політики - від місцевого депутата до Президента України – надавали особливу увагу кожному...

Posted by Рефат Чубаров on Friday, January 29, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», Чубаров також заявляв, що звільнення Криму залежить від багатьох факторів, але жоден з них не спрацює без консолідації волі українського суспільства.

Нагадаємо, на міжнародній конференції «Форум-2000» була представлена «Кримська платформа». Попередні згоди на участь у «Кримській платформі» вже оголосили представники Туреччини, Естонії, Словаччини, Великобританії, Словенії, США, Польщі.

Зазначимо, ЄС і Північна Америка також заявили про готовність взяти участь в діяльності міжнародного майданчика щодо деокупації українського півострова «Кримська платформа».