Кримчанина Приходька засудили до п’яти років суворого режиму

Новини України та світу
Ірина Требунських
03 Березня 2021, 15:25
Олег Приходько
Ірина Требунських
03 Березня 2021, 15:25

Південний окружний військовий суд, що у Ростові-на-Дону (Росія), засудив кримчанина Олега Приходька до п’яти років колонії суворого режиму і штрафу в розмірі 110 тисяч рублів (близько 37 тисяч гривень). Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Вона зазначила, що незаконний вирок оголошено суддями держави-окупанта у сфабрикованій справі, а саме «за нібито спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові влітку 2019 року».

Засуджую незаконний вирок російського суду та вважаю це помстою окупаційної влади пану Олегу за його проукраїнську позицію, адже він публічно називав незаконним приєднання Криму до Росії, — підкреслила омбудсменка.

Денісова уточнила, що Приходько у своєму віці та з важкими хронічними захворюваннями може не витримати таких умов тримання. «Закликаю міжнародну спільноту продовжувати тиск на РФ та вимагати негайного звільнення усіх бранців Кремля», — додала Уповноважена з прав людини.

Прокурором у справі проти Приходька був Сергій Айдинов.

☝️Кримчанина Олега Приходька засудили до 5 років колонії суворого режиму та сплати штрафу у розмірі 110 тисяч...

Posted by Людмила Денісова on Wednesday, March 3, 2021

Нагадаємо, проти українського активіста Олега Приходька 17 січня окупанти порушили нову кримінальну справу про незаконне придбання та зберігання вибухівки (частина 1 статті 222.1 Кримінального кодексу РФ). Наразі він звинувачується за трьома статтями: незаконне виготовлення вибухових речовин, спроба здійснення терористичного акту і незаконне придбання та зберігання вибухівки.

«Кримські новини» публікували інтерв’ю доньки політв’язня Наталії Швецової, в якому вона розповіла про стан здоров’я батька.

Невідомі в окупованому Росією Криму 4 січня 2021 року жорстоко побили доньку і дружину бранця Кремля Олега Приходька.