«Крим зруйнував відносини Росії та ЄС» — Лавров

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
06 Травня 2021, 15:53
Тетяна Нікішина
06 Травня 2021, 15:53

Міністр закордонних справ (МЗС) Росії Сергій Лавров вважає, що відносини між РФ та Європейським Союзом зруйновані через події в Україні та в Криму.

Він сказав це на пресконференції за підсумками переговорів з главою МЗС Вірменії Арою Айвазяном, які відбулися 6 травня у Єревані.

Про це повідомляє «РИА Новости Крым»​.

Якщо говорити про відносини між Росією й Євросоюзом, між брюссельським структурами, то вся архітектура цих відносин, яка була, напевно, безпрецедентно розвинена свого часу, вона зруйнована Брюсселем у зв'язку з тими подіями, які відбулися в Україні, у Криму, і які не сподобалися нашим західним колегам, — сказав Лавров.

Нагадаємо, у лютому Лавров виступив із звинуваченнями на адресу Євросоюзу через Крим. До цього він в ефірі Youtube-каналу «Соловйов LIVE» заявив, що Москва не виключає розриву відносин із Євросоюзом, якщо Брюссель вводитиме санкції, які «створюють ризики для чутливих секторів російської економіки». У листопаді 2020 року голова МЗС Російськоъ Федерацыъ заявив, що Захід «зриває злість», вводячи санкції через анексію Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», Росія вирішила тиснути на Туреччину через її підтримку України, закривши регулярні та чартерні рейси до Туреччини. Така підтримка для України дуже важлива, особливо на фоні нинішньої російської ескалації в Азово-Чорноморському регіоні. І навпаки — позиції Росії вона послаблює.