«Крим — це Україна»: у ЄС прокоментували конференцію представництва Росії в ООН щодо окупованого півострова | QHA media

«Крим — це Україна»: у ЄС прокоментували конференцію представництва Росії в ООН щодо окупованого півострова

22 Травня 2020, 15:11
Закрити

Євросоюз вчергове підкреслив позицію щодо невизнання незаконної анексії Криму, коментуючи засідання за «формулою Аррії» щодо окупованого півострова, яке влаштовує представництво Російської Федерації при ООН. Таку заяву опублікувало представництво ЄС в ООН.

Крим — це Україна. Європейський Союз залишається зобов’язаним повністю реалізовувати цю політику, зокрема і за допомогою санкцій, — йдеться у заяві.

У своїй заяві представництво ЄС в ООН нагадало, що з часу незаконної анексії мілітаризація півострова Росією негативно вплинула на ситуацію з безпекою в Чорноморському регіоні, що РФ порушує міжнародне право, Гельсінський заключний акт, Паризьку хартію, Будапештський меморандум, Азовський договір тощо.

Також у заяві підкреслюється погіршення ситуації прав людини на Кримському півострові після окупації, наводячи у якості прикладу примусовий призов кримчан до збройних сил РФ, систематичні обмеження на основні свободи, етапування політв’язнів з Криму до Росії, випадки довільних арештів, викрадання людей, жорстоке поводження та катування.

Ми закликаємо Росію припинити зловживання антиекстремістським законодавством та звільнити усіх незаконно ув’язнених на півострові, — зазначають у заяві.

«Права кримських татар були серйозно порушені. Росія заборонила Меджліс, їхній законний самоврядний орган, продовжує переслідувати його лідерів і закрила кримськотатарські ЗМІ. ЄС очікує, що Росія скасує ці рішення», — підкреслює представництво ЄС в ООН.

Представництво РФ при ООН заявило про проведення 21 травня відеоконференції «за формулою Аррії» щодо ситуації в Криму. Болгарія, Фінляндія, Нідерланди, Польща, Румунія і три балтійські держави заявили, що вони відмовляться від зустрічі.

Засідання членів Ради Безпеки ООН «за формулою Аррії» є неформальними переговорами, що дозволяють членам організації бути поінформованими з питань міжнародної безпеки.

Як повідомляло QHA media, 8 березня в Раді Безпеки ООН відбулося засідання за «формулою Аррії» про порушення прав людини в анексованому Криму і способи звільнення півострова від російської окупації. Під час неї українська делегація презентувала оновлену базу даних щодо порушення прав людини на півострові, які не були зафіксовані в попередніх резолюціях Ради Безпеки щодо Криму.

Дивитись ще: