«Крим — це Україна, а не Росія» — спецпредставник НАТО прокоментував інцидент у Чорному морі

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Липня 2021, 12:59
Ірина Требунських
01 Липня 2021, 12:59

У НАТО активно працюють над конкретними кроками для Грузії і України, щоб допомогти активніше йти до членства в Альянсі. Про це спецпредставник генерального секретаря НАТО щодо Південного Кавказу і Центральної Азії Джеймс Аппатурай розповів в інтерв’ю «Першому телеканалу» в Грузії.

«Нам потрібно зробити більше для того, щоб відкрити двері в НАТО країнам, які хочуть приєднатися, посилити підтримку Грузії та України, щоб активніше підготувати їх до членства», — сказав він.

Окремо Аппатурай виділив співпрацю з питань Чорного моря. Він підкреслив, у комюніке визнають, що Росія дестабілізує ситуацію в сусідніх країнах. «І ми добре розуміємо, чому це відбувається», — додав спрецпредставник.

Окремо він прокоментував інцидент, який стався у Чорному морі з есмінцем Defender, який начебто «обстріляли» окупанти поблизу Криму через «вторгнення у територіальні води Росії».

НАТО має сильну позицію щодо свободи судноплавства і того факту, що Крим — це Україна, а не Росія. На момент цього інциденту союзники НАТО непохитно дотримувались цих принципів. Росія повинна усвідомити, що союзники з НАТО не відступляться від цього питання, — підкреслив Аппатурай.

Сперцпредставник генсека НАТО уточнив, що Defender наразі вже прибув до Грузії.

Як повідомляли «Кримські новини», Росія звинуватила британський есмінець у тому, що він буцімто «порушив російський кордон» біля південного узбережжя Криму. Після інциденту до міністерства оборони РФ викликали військового аташе Великобританії.

Пізніше Сполучені Штати Америки підтримали Великобританію на тлі інциденту з есмінцем, який начебто «обстріляли» російські військові поблизу окупованого Криму.