«Крим не можна «виводити за дужки» — Ільмі Умеров про майбутні перемовини у Нормандському форматі | QHA media
04 Грудня 2019, 13:19

«Крим не можна «виводити за дужки» — Ільмі Умеров про майбутні перемовини у Нормандському форматі

Закрити

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров напередодні саміту лідерів країн «нормандської четвірки» написав відкриту заяву президенту України Володимиру Зеленському, в якій вказав, що питання Криму не можна «виводити за дужки» перемовин.

Відповідну заяву він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Оцінюючи ситуацію, що склалася, заявляю про неприпустимість виключення Криму в будь-яких перемовинах щодо тимчасово окупованих територій України Російською Федерацією. Крим не можна «виводити за дужки». Не треба поспішати провести зустріч у Нормандському форматі без Криму. Потім представники Росії та залежні від «Газпрому» європейські чиновники казатимуть, що Україна брала участь і не ставила питання «про Крим» і, отже, визнала незаконну анексію. Участь України в будь-якій зустрічі, у будь-якому форматі, де обговорюється питання окупованих територій і не обговорюється Крим, — злочин перед народом України, — йдеться в тексті.

Також Умеров вказав, що «необхідно продовжувати працювати над посиленням санкційного тиску на Росію».

Окрім цього він звернувся до Зеленського, щоб Верховна Рада якнайшвидше розглянула три законопроєкти, що сприяють реалізації кримськотатарським народом своїх невід’ємних прав.

Йдеться про законопроєкти, підготовлені робочою групою на чолі з професором Володимиром Буткевичем: «Закон про корінні народи», «Закон про статус кримськотатарського народу» і «Закон про внесення змін до статті 10 Конституції України».

«Ухвалення законів, що сприяють реалізації кримськотатарським народом своїх невід’ємних прав, стане підтвердженням того, що дії України спрямовані на демократизацію суспільства та прагнення до справедливості. Позиції України у міжнародних відносинах зміцняться», — написав Умеров.

Открытое заявление Президенту Украины Владимиру ЗеленскомуВременно проживающий в КиевеИльми Умеров, заместитель…

Опубліковано Ilmi Umerov Середа, 4 грудня 2019 р.

Раніше в інтерв’ю QHA media директор Інституту світової політики Євген Магда заявив, що Україна на зустрічі «нормандської четвірки» може включити до порядку денного проблему анексованого Криму, якщо Росія наполягатиме у Парижі на обговоренні питання газу.

У свою чергу заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Ахтем Чийгоз заявив, що розмови про те, що Нормандський формат не передбачає обговорення анексії українського півострова, є маніпуляцією.

Дивитись ще: