«Крим і Карабах — наш спільний біль». МЗС України подякували за підтримку Азербайджану

Новини
Асіф АлієвQHA
24 Липня 2020, 19:35
Асіф АлієвQHA
24 Липня 2020, 19:35

Більше 50 азербайджанців, які проживають в Україні, провели сьогодні, 24 липня, мирну акцію поблизу будівлі МЗС з метою висловити подяку українській владі за оцінку кривавих подій, що сталися на кордоні Азербайджану та Вірменії.

Як повідомляють «Кримські новини», учасники акції тримали в руках державні прапори Азербайджану, України, а також кримськотатарський національний прапор. Гаслами акції стали «Дякуємо за підтримку» і «Крим і Карабах — наш спільний біль».

Організатори акції — ініціативна група азербайджанців, яка діє з 2014 року, передала МЗС декларацію, де висловлюється подяка зовнішньополітичному відомству.

Як заявив журналістам Ялчин Гахраманоглу — азербайджанський активіст і один з організаторів акції, азербайджанці, які проживають в Україні, завжди готові допомогти в питанні територіальної цілісності України, зміцнення її демократичних цінностей і державності.

Ця мирна акція — наш обов’язок. Ми дякуємо українській державі, українському народу, нашим кримськотатарським братам, за підтримку Азербайджану. Ми з 2014 року заявляємо, що в України і Азербайджану спільний біль — це окуповані українські території Криму і Донбасу, і азербайджанський Карабах.

Нагадаємо, зіткнення між Азербайджаном і Вірменією відбувалися з 12 липня. За версією Міноборони Азербайджану, збройні сили Вірменії на ділянці Товузького району азербайджано-вірменського кордону піддали азербайджанські позиції артилерійському обстрілу. У той же час вірменське оборонне відомство повідомило, що військовослужбовці Азербайджану спробували порушити кордон на автомобілі УАЗ і захопити опорний пункт під прикриттям артилерійського вогню.