Кремлівський пропагандист Шарій програв суд в Литві

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Серпня 2021, 17:
Анатолій Шарій
Ірина Требунських
02 Серпня 2021, 17:

Прокремлівський блогер Анатолій Шарій подав позов в суд Литви проти «Форуму вільної Росії» (ФВР). Про рішення суду розповів відповідальний секретар ФВР Іван Тютрін на своїй сторінці Facebook.

Він зазначив, що декілька років тому до санкційного списку ФВР (так званий «список Путіна») внесли Шарія. За це блогер подав до суду позов проти Тютріна як відповідального секретаря ФВР.

Як пояснив представник «Форуму вільної Росії», суд першої інстанції задовольнив позов Шарія, а суд другої інстанції припинив справу за позовом.

Ми домоглися анулювання рішення, не дозволивши тим самим статися небезпечному для російської опозиції прецеденту. Кремлівська агентура постійно намагається використовувати демократичні інститути вільних країн для боротьби зі своїми супротивниками, — написав Тютрін.

Він додав, що впевнений, що в Литві у «кремлівської агентури» нічого не вийде «і не буде виходити й надалі».

«Форум вільної Росії» — незалежний майданчик російської опозиції, в рамках якого обговорюються актуальні проблеми та сценарії виходу Росії з політичної, економічної і цивілізаційної кризи. ФВР на чолі з Ґаррі Ґаспаровим, що зібрався у Вільнюсі в травні 2017 року, назвав путінську агресію «міжнародним злочином», засудив репресії проти кримських татар на окупованій території та закликав до виведення російських військових формувань з України.

Литва позбавила кремлівського пропагандиста Анатолія Шарія статусу біженця і оголосила його персоною нон-ґрата. 

Проти Анатолія Шарія та його громадської організації «Партія Шарія» відкрито кримінальне провадження за ознаками підроблення документів для держреєстрації, відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, ухиляння від сплати податків.

Як повідомляли «Кримські новини», 25 лютого підозрюваний у держзраді Анатолій Шарій не з‘явився до СБУ для участі у допиті як підозрюваний. Його оголосили у державний розшук.