Кремлівські окупанти визнали, що опріснення води не вирішить «проблему» Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
15 Січня 2021, 18:18
Хельга Полтавка
15 Січня 2021, 18:18

Створення установок з опріснення морської води в окупованому Криму займе до двох років і не вирішить проблему водного дефіциту.

Про це 15 січня заявив заступник міністра економічного розвитку Росії Сергій Назаров, повідомляє російське інформагентство ТАСС.

За словами Назарова, «опріснення може розглядатися тільки як резервне джерело».

Яке б ми рішення не ухвалили з точки зору додаткових джерел у частині опріснення, це все одно тимчасові заходи, які не вирішують проблему поточного моменту. Тому що будівництво, проєктування — це півтора-два роки. Тут питання концептуальне, чому і є певна визначеність. Ми розуміємо, що це буде період не гострий, тому що рано чи пізно наповнення поверхневих водойм відбудеться і актуальність проблеми спаде. Ми говоримо про стратегічне завдання. Що ми маємо? — Резервне джерело, ось так, — сказав Назаров.

Чиновник пояснив, що зараз як короткострокове і середньострокове вирішення проблеми розглядаються підземні джерела води.

При цьому російський віцепрем'єр Марат Хуснуллін стверджує, що РФ розглядає опріснення для Криму як крайній варіант — бо «це досить коштовна методика».

Як зазначається, через посуху і обміління водоймищ в окупованому Сімферополі та його передмістях, а також в Ялті питна вода подається по годинах вранці й ввечері. Обговорюється питання введення графіків в Алушті. У Севастополі введено режим підвищеної готовності.

Як повідомляли «Кримські новини», плани окупантів з будівництва опріснювальних станцій в окупованій Ялті зіштовхнулися з «юридичними» проблемами — з'ясувалось, що опріснення води в Криму поза законом.

Раніше російський «глава» Криму Сергій Аксьонов повідомив, що роботи з опріснення води для півострова займуть мінімум кілька років.