«Кремль пропонує свій «Спутнік V» іншим, але не вакцинує свій народ» — фон дер Ляєн

Новини України та світу
Ірина Требунських
17 Лютого 2021, 18:
Урсула фон дер Ляєн. Скріншот
Ірина Требунських
17 Лютого 2021, 18:

Під час конференції після засідання колегії єврокомісарів у Брюсселі голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прокоментувала стратегію Росії щодо впровадження щеплення своєю так званою вакциною «Спутнік V». Відео з коментарем англійською мовою опублікувало Pscp.tv.

На запитання щодо російської вакцини фон дер Ляєн прокоментувала, що політика РФ у питаннях убезпечення свого населення від пандемії викликає подив.

Ми й досі дивуємося, чому Росія пропонує теоретично іншим країнам мільйони доз, але при цьому не досягла достатнього прогресу у вакцинації власного населення, — сказала вона.

Окремо голова Єврокомісії підкреслила, що заявку на реєстрацію вакцини «Спутнік V» до Європейського агентства лікарських засобів (EMA) Російська Федерація так і не подала. «Вони повинні подати повний перелік даних, пройти повну перевірку, як і будь-яка інша вакцина», — додала фон дер Ляєн.

«У Європейському Союзі прогресує вакцинація. На сьогодні доставлено 33 мільйони доз. Але ми також маємо підготуватися швидко реагувати на нові варіанти вірусу», — підбила підсумки конференції фон дер Ляєн у Twitter.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що «експериментувати ми не маємо права на українцях», тому «Спутнік V» не використовуватимуть в країні. «Найкращий варіант переконання світу щодо якості своєї вакцини — це запровадження глобальної вакцинації свого населення», — сказав він.

Окупаційний «міністр» охорони здоров’я в Криму Олександр Опанасенко оголосив, що в лютому 2021 року на український півострів окупанти завезуть додаткові 70 тисяч доз «Спутнік V».

«Кримські новини» пояснювали нюанси щеплення в окупованому Криму і як бути кримчанам, а також небезпеку введення речовини «Спутнік V».