Країни Балтії застосовують санкції проти Лукашенка і низки білоруських чиновників

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
31 Серпня 2020, 14:32
Ольга ПолтавкаQHA
31 Серпня 2020, 14:32

Латвія, Литва і Естонія вирішили запровадити санкції проти білоруських офіційних осіб у зв'язку із фальсифікацією виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту. У санкційному списку чиновників буде президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Як повідомляє Reuters, литовський президент Гітанас Науседа заявив, що Лукашенко буде заборонений в'їзд в країни Балтії.

Країни ЄС раніше домовилися про необхідність ввести санкції проти низки білоруських чиновників, однак про склад списку виникли розбіжності.

Не всі держави погодилися з включенням до списку Лукашенка. Такий підхід розчарував представників країн Балтії, які виступають за більш жорсткі заходи. Вони вирішили ввести санкції самостійно.

Активісти російської ініціативи «Стратегія-30» у неділю, 30 серпня, вийшли на вулиці Москви на щомісячні пікети. Традиційно пікетники виступали на підтримку політв'язнів, вимагаючи їхнього звільнення, але основною темою стала ситуація у Білорусі.

Активісти застерігають Білорусь від «кримського сценарію». Про це повідомила учасниця акції Віра Лаврешина у Facebook.

Стратегия-3030 августа 2020 г.Москва в защиту политзаключённыхУдивительно уверенно, невозмутимо ведут себя вышедшие...

Опубліковано Верою Лаврешиною Неділя, 30 серпня 2020 р.

Зазначимо, що у Литві зараз перебуває головна суперниця Лукашенко на виборах — Світлана Тихановська. У понеділок її соратники повідомили, що 4 вересня вона повинна виступити в Раді безпеки ООН.

Нагадаємо, у Білорусі вже три тижні тривають багатотисячні протести проти Лукашенка. Багатьох учасників акцій протесту було затримано, жорстоко побито, кілька людей загинули. Країни Заходу не визнали офіційні результати і закликали владу до діалогу з опозицією. Росія визнала результаті виборів президента у Білорусі.