«Країна повертається в часи Януковича». Порошенко звинувачує владу в політичних переслідуваннях опозиції | QHA media
10 Червня 2020, 16:29

«Країна повертається в часи Януковича». Порошенко звинувачує владу в політичних переслідуваннях опозиції

Закрити

Голова політичної партії «Європейська солідарність» і п’ятий президент України Петро Порошенко звинуватив Офіс генерального прокурора і Офіс президента в політичних переслідуваннях опозиції.

Так він відреагував на вручення підозри йому в середу, 10 червня, в Державному бюро розслідувань, повідомляє BBC news Україна.

Порошенка підозрюють у тому, що він на посаді президента нібито віддав злочинний наказ. Він схилив голову Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка до перевищення ним влади та службових повноважень.

Країна повертається в часи Януковича, це не має ніякої іншої назви як переслідування політичної опозиції та її лідера. Єдине, що вони придумали — це юридичний треш, що я на посаді президента намагався захопити державну владу, намагався зробити державну зраду чи інші дурниці, — заявив Порошенко журналістам біля будівлі ОГП.

Він підкреслив, що переконаний у тому, що генпрокурор Ірина Венедіктова «отримала чітку вказівку від президента Зеленського».

Перед цим Порошенко та його прибічники близько 40 хвилин спілкувалися з Венедіктовою.

Порошенко зазначив, що не вважає, що йому вручили підозру, оскільки такий документ депутату має вручати не слідчий, а генпрокурор. Венедіктова цього так і не зробила.

Генпрокурор втекла. Ми повідомили, що в будь-який час готові знову приїхати до неї, залишили телефони і, як тільки вона звільниться, ми приїдемо до неї в тому числі, — сказав Порошенко.

У свою чергу Ірина Венедіктова, спілкуючись з депутатами «Європейської солідарності», заявила, що жодного тиску на опозицію немає.

Тиск на політичну опозицію в нашій країні не створюється. У нас всі громадяни рівні перед законом, — підкреслила вона.

Вона також заявила, що вручення підозри Порошенку відповідає букві закону.

Мною підписана така підозра і підписано доручення прокурору вручити її, тому ми діяли абсолютно в межах закону, — пояснила вона.

Генпрокурор додала, якщо у парламентарів є якісь претензії, вони можуть оскаржити її дії.

Зазначимо, що за даними слідства, Порошенко на посаді президента у 2018 році видав наказ, яким схилив голову Служби зовнішньої розвідки до перевищення ним влади та службових повноважень, а саме до призначення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

НАБУ відкрило справу щодо Семочка за статтею «незаконне збагачення». Згодом в СБУ повідомили, що розпочали кримінальне провадження щодо Семочка за статтею «державна зрада».

Дивитись ще: