Кравчук повідомив, коли Україна подаватиме воду до окупованого Криму

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
25 Серпня 2020, 11:29
Ольга ПолтавкаQHA
25 Серпня 2020, 11:29

Голова делегації України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук стверджує, що воду в анексований Крим «можна дати в разі гуманітарної катастрофи».

Про це він сказав в інтерв'ю «Українському радіо».

Країна, що захопила територію, окупант, як це є в Криму, вона відповідає на 100% за забезпечення цієї території всім необхідним. І водою в тому числі. Але ми говоримо, що там живуть українці. Якщо раптом трапиться якась гуманітарна катастрофа, пов'язана з водою, то людям воду можна дати, – вважає Кравчук.

При цьому він повідомив, що Україна в жодному разі не може піти на забезпечення водою військових баз на анексованому півострові, але як розділити її подачу і проконтролювати, на що саме вона може піти, він «не знає поки».

«Питання не вирішене. Кажуть, є можливість дати воду людям, але не давати підприємствам і військовим базам», – сказав голова ТКГ.

Як повідомляли «Кримські новини», в окупованому Росією Криму від 24 серпня водопостачання населенню надаватиметься за жорстким графіком.

10 серпня в Криму керівництво Міноборони Росії і місцева «влада» запустили водовід, який побудували російські військові для перекачування запасів води з Тайганського водосховища Білогірського району в Сімферополь.

11 липня до окупованого Сімферополя прибули перші підрозділи матеріально-технічного забезпечення Південного і Західного військових округів РФ та ешелони з матеріалами для прокладки понад 60 км водопроводу між Тайганським і Сімферопольським водосховищами. 

Як повідомлялось раніше, Міноборони Росії заявило про формування батальйону для охорони водопроводу, який російські військові провели з Тайганського до Сімферопольського водосховища начебто «для потреб населення». Мешканці окупованого Росією Криму висміяли пафос нагородження російських військових «трубопроводного батальйону», які по факту побудували водовід для своїх потреб.