Кравчук повідомив, чому призупинили передачу полонених українців з ОРДЛО

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Січня 2021, 12:33
Хельга Полтавка
22 Січня 2021, 12:33

Процес передачі з ОРДЛО кількох полонених громадян України голові проросійської партії ОПЗЖ, нардепу і куму Володимира Путіна Віктору Медведчуку, зупинений.

Про це розповів голова української делегації Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Леонід Кравчук в ефірі «5 каналу».

За його даними, літак, який мав доставити цих людей, не вилетів.

Той літак, який мав привезти людей, не вилетів. Не тому, що немає палива чи ще чогось. Виникає просте запитання: хто летить у літаку? Ці люди мають паспорти? Вони внесені до відповідного реєстру? Це ж не просто подорож на конях — це дуже далека, причому міждержавна дорога. Спочатку вони летять з Донецька до Ростова-на-Дону, потім з Ростова-на-Дону до Мінська, а потім з Мінська в Україну. Це вже нездійсненне питання. Літак цього зробити не може, — сказав Кравчук.

Він підкреслив, що Медведчук, як приватна особа, не може займатися питаннями передачі утримуваних.

Як повідомила українська омбудсменка Людмила Денісова, окупаційна влада «ЛДНР» постійно змінює інформацію щодо передачі незаконно ув’язнених громадян України.

«Кількість громадян, яких планують передати на підконтрольну Україні територію, постійно змінюється. Крім того, на цю годину місце перебування наших співгромадян невідоме», — написала Денісова на своїй сторінці у соцмережі.

Нагадаємо, днями стало відомо, що окупанти Донбасу вирішили передати Україні частину полонених, серед яких жінки, літні люди і особи, які страждають важкими захворюваннями – які є цивільними особами.

При цьому передати полонених бойовики хочуть через кума Путіна Медведчука. На що радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що ситуація з передачею Україні полонених в односторонньому порядку є елементом пропаганди, яка вигідна, перш за все, самому Медведчуку.

У ТКГ також зазначили, що таким чином Росія і Медведчук намагаються використати полонених з ОРДЛО у своїх політичних інтересах.