«Кожен, кого слід покарати, має бути покараний» — президент Ірану Рухані про авіакатастрофу українського літака | QHA media
14 Січня 2020, 12:03

«Кожен, кого слід покарати, має бути покараний» — президент Ірану Рухані про авіакатастрофу українського літака

Закрити

Усі причетні до збиття поблизу Тегерана літака Boeing 737 компанії «Міжнародні авіалінії України», внаслідок чого загинули 176 людей, будуть покарані.

Про це сьогодні, 14 січня, у телевізійному зверненні заявив президент Ірану Хассан Рухані, передає Reuters.

Це була непростима помилка. Одна людина не може бути єдиним винуватцем цієї авіакатастрофи. Кожен, кого слід покарати, має бути покараний, — заявив він.

Рухані зазначив, що іранський уряд несе відповідальність перед своїм народом та іншими країнами за загибель людей у збитому літаку. Він вважає «хорошим першим кроком» той факт, що іранські військові визнали свою помилку.

«Ми зобов’язані запевнити людей, що цього не станеться знову», — додав Рухані.

За словами іранського президента, для розгляду справи щодо збиття літака потрібно створити спеціальний суд за участі верховного судді та багатьох експертів.

«Це — не звичайна справа, увесь світ стежитиме за цим судом», — наголосив Рухані.

Представник міністерства юстиції країни Голамхоссейн Есмаїлі повідомив, що в Ірані вже затримали кількох людей, які можуть бути причетні до збиття українського літака.

Нагадаємо, 8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів та членів екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

Представники авіакомпанії МАУ заявили, що літак Boeing 737-800 був справним, і не допускають помилку екіпажу. За їхніми словами, повітряне судно проходило технічний огляд 6 січня.

Служба безпеки України за дорученням Офісу генпрокурора почала досудове розслідування за фактом аварії літака Boeing 737 компанії “Міжнародні авіалінії України” за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Дивитись ще: