Ковід в Криму: 2764 випадки за тиждень та нові штами вірусу

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Липня 2021, 16:56
Фото: «КП»
Ірина Требунських
02 Липня 2021, 16:56

Хоч статистичні показники в тимчасово окупованому Росією Криму «влада» викривляє заради власних цілей, але навіть у викривлених цифрах спостерігається значний приріст кількості нових випадків захворювання на COVID-19. Згідно із заявами окупаційної «влади», за останній тиждень на українському півострові зафіксовано 2764 нових випадки захворювання коронавірусною інфекцією, з яких 798 — у Севастополі. За минулі сім днів окупанти підтвердили загалом 68 смертей від COVID-19.

Таким чином, цього тижня кількість підтверджених випадків захворювання ковідом зросла на 42,3% у порівнянні з попереднім тижнем.

«Адміністрація» Севастополя заявила, що в міській лікарні №9 облаштували 255 додаткових ліжок для пацієнтів з ковідом. На базі пансіонату «Ізумруд» працюють 114 ліжок.

У соцмережах мешканці Криму неодноразово закликали окупантів не пропускати до українського півострова туристів з РФ, або хоча б пропускати лише вакцинованих. Натомість окупаційний «міністр охорони здоров’я» Олександр Остапенко заявив, що туристів продовжать пропускати без вакцинації. Натомість в Криму зроблять виїзні бригади для щеплення туристів від COVID-19 російськими речовинами вже на місці.

У разі звернення тієї чи іншої фірми з туристичних послуг, у зручний час організують виїзний пункт на місці й проведуть щеплення відповідної категорії: як співробітників, так і відпочивальників, — запевнив «міністр».

Викривляючи статистику по захворюваннях на COVID-19, окупанти продовжують говорити про зростання «позагоспітальних пневмоній», симптоматика яких дуже схожа на ковід.

Через таке зростання захворюваності окупанти цього тижня навіть провели засідання «штабу з попередження поширення ковіду». Останнє засідання цього «штабу» окупаційні «чиновники» провели 14 тижнів тому.

На засіданні «глава» кримського відділення «Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська розповіла про зростання «позагосптільних пневмоній» насамперед в туристичних містах Криму.

Рівень «позагоспітальних пневмоній» за останні два тижні збільшився на третину, притому на територіях майже всіх міст Криму. Найбільше — у Сімферополі, Алушті, Керчі, Ялті, — оголосила вона.

Остапенко, у свою чергу уточнив, що «сталося серйозне зростання» до 60% пацієнтів, які перебувають у важкому і вкрай важкому стані через «позагоспітальну пневмонію» і COVID-19.

Окрім того, на засіданні «штабу» оприлюднили інформацію, що в окупованому Криму зафіксували штами коронавірусу, вперше виявлені у Великобританії («Альфа») та Індії («Дельта»). За словами Пеньковської, на українському півострові спостерігається «змішане циркулювання» штамів коронавірусу.

Попри це, «глава» Криму Сергій Аксьонов запевнив, що «треба поспостерігати» за поширенням захворювання, а потім ухвалювати нові рішення щодо карантинних обмежень. «Якщо за тиждень динаміка не покращиться, можливо, по регіонах підемо на інші заходи — аж до повного закриття», — заявив він.

Нагадаємо, під черговою публікацією Сергія Аксьонова про ковід мешканці тимчасово окупованого Росією Криму обурювалися, що кількість хворих зростає, а протиепідемічні заходи ігноруються заради туристів з Росії. Кримчани закликали закрити аеропорти і незаконно побудований Росією міст у Керчі.

Раніше мешканці тимчасово окупованого Криму скаржилися, що туристи з Росії ігнорують карантинні заходи, а «чиновники» заради туристичного сезону не реагують на масові порушення.

Як повідомляли «Кримські новини», окупанти заявили про «туристичний рекорд» на українському півострові у цьому році, що викликало хвилю обурення серед кримчан через ігнорування протиепідемічних заходів.