Космічний туризм розпочато — на космічну висоту вивели капсулу з людьми

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Липня 2021, 18:29
Скріншот
Ірина Требунських
20 Липня 2021, 18:29

Суборбітальна ракета New Shepard компанії Blue Origin здійснила перший пілотований суборбітальний політ з космічними туристами на борту. Пряму трансляцію польоту компанія Blue Origin опублікувала на офіційному сайті.

Вітаємо всіх з досягненням цього видатного моменту в історії космічних польотів. Цей перший екіпаж астронавтів записався в книги історії космосу, відкривши двері, через які пройдуть багато хто після, — опублікувала Blue Origin у Twitter.

Повністю автоматизована ракета New Shepard піднялась на висоту, перетнула умовну лінію на межі Землі та космосу (лінія Кармана). Після цього ракета відокремилася і приземлилася, а капсула з космічними туристами деякий час залишалася у стані невагомості, після чого приземлилася за допомогою парашутної системи у Техаській пустелі.

Ракета вилетіла о 16:11 за київським часом. Зазначається, що під час запуску максимальна швидкість капсули становила 3595 км/год. Ракета досягла висоти у 106 км.

Як повідомляли «Кримські новини», першими космічними туристами стали американський мільярдер Джефф Безос, його брат Марк Безос, 82-річна льотчиця Уоллі Фанк, а також 18-річний Олівер Деймен — випускник школи з Нідерландів.