Коронавірус в Україні — пік третьої хвилі й нова вакцина

Новини України та світу
Ірина Требунських
13 Квітня 2021, 14:07
Ірина Требунських
13 Квітня 2021, 14:07

Відсьогодні в Україні розпочинається щеплення проти COVID-19 вакциною CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Міністерство завершило всі необхідні перевірки. CoronaVac є абсолютно безпечною, виготовлена за технологією інактивованих вакцин, — сказав він.

Раніше Україна отримала першу партію в обсязі 215 тисяч доз. Всього законтрактували 1,9 мільйона доз. Решту доз МОЗ планує отримати протягом квітня-травня цього року.

Перша партія вакцин CoronaVac буде розподілена передусім серед:

  • маломобільних груп населення та їхніх оглядальників;
  • соціальних працівників;
  • освітян, які беруть участь в організації та проведенні ЗНО;
  • українських олімпійських та паралімпійських спортсменів, які готуються до Токійської олімпіади;
  • представників Національної поліції та Збройних сил України.

Наступна партія вакцин, яка очікується вже на цьому тижні — 117 тисяч доз вакцини компанії Pfizer, які надаються у рамках ініціативи COVAX. Загалом за цією ініціативою Україна має отримати вісім мільйонів доз вакцини загалом. У першу чергу вакцину отримають люди, які утримуються або працюють в будинках-інтернатах, люди похилого віку.  

Степанов зазначив, що Україна наразі долає третій епідеміологічний пік.

Як ми і прогнозували, ми вийшли на пік третьої хвилі захворюваності, і зараз ситуація почала стабілізуватися. Ми бачимо це по регіонах, ми бачимо від’ємне значення щодо рівня госпіталізації, — сказав очільник МОЗ.

Міністр пояснив, що кількість госпіталізованих з коронавірусною інфекцією осіб зменшується в Україні від тижня до тижня.

LIVE:

Онлайн-брифінг з перекладом жестовою мовою міністра охорони здоров’я України Максима Степанова.

Posted by Міністерство охорони здоров'я України on Monday, April 12, 2021

Станом на ранок 13 квітня в Україні зафіксовано 11 680 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з яких 501 — у дітей та 366 — у медпрацівників. За останню добу найбільша кількість випадків захворювань підтвердили у Києві (1503), Харківській (904), Львівській (838), Київській (818) та Одеській (795) областях.

Від початку вакцинальної кампанії 88 401 особа в Україні отримала щеплення, з яких п’ять осіб завершили вакцинацію (отримали обидві дози).

Нагадаємо, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко заявив, щодо карантину на Великодні свята «потрібно знайти найоптимальніше й компромісне рішення».

Як повідомляли «Кримські новини», 22 березня в Україні розпочався другий етап вакцинації проти коронавірусу. У той же час в Україні почалася третя хвиля епідемії COVID-19.