Коронавірус в окупованому Криму: захворюваність на пневмонію від початку року зросла на 140%

Новини України та світу
Хельга Полтавка
15 Січня 2021, 15:43
Хельга Полтавка
15 Січня 2021, 15:43

За останній тиждень в окупованому Криму зафіксували 2598 нових випадків коронавірусної інфекції. Таким чином, число тих, хто заразився на півострові від початку пандемії склало 28 870. За весь період одужали 23 221 особа. Окупаційний «глава» Криму Сергій Аксьонов додав, що деякі хворі з виявлених нібито не мають симптомів нового вірусу.

За даними окупантів, загальна кількість померлих становить 629 осіб.

Також в тимчасово окупованому Росією Криму продовжує зростати кількість випадків захворювання на пневмонію, спричинену COVID-19.

Під час засідання так званого «штабу щодо поширення COVID-19» у Севастополі окупанти заявили, що за новорічні свята ситуація із захворюваністю на коронавірус дещо погіршилася. В цілому вона залишається «стабільно-напруженою».

За свята ситуація погіршилася, жодної паузи не виникло. Новорічна активність людей призвела до додаткового зростання числа хворих за добу, плюс наростає навантаження на амбулаторну ланку, — повідомив так званий «губернатор» Михайло Развожаєв.

В окупованому Криму відзначається збільшення кількості пацієнтів, які потребують госпіталізації з діагнозом позалікарняна пневмонія — за тиждень госпіталізували 383 пацієнта, що на 227 осіб більше ніж на минулому тижні. Збільшення склало 140%.

За даними «глави кримського відділення Росспоживнагляду» Наталі Пеньковської, найбільш значне зростання захворюваності пневмоніями спостерігається у Сімферополі, Керчі, Євпаторії, Джанкойському, Ленінському, Первомайському і Роздольненському районах.

За рівнем пневмонії, якщо порівняти період 2020 року, відбулося зростання у 20 разів. В абсолютних цифрах це 1882 випадки за перший тиждень 2021 року і 91 випадок за перший тиждень 2020 року, — сказала Пеньковська.

Окупанти заявляют, що в Крим з РФ завезли ще 4,3 тисячі доз несертифікованої вакцини «Спутник V» («Гам-КОВІД-Вак»).

Як зазначається, на окупованому півострові у грудні розпочався процес «вакцинації» проти нової коронавірусної інфекції російським препаратом «Спутник V» («Гам-КОВІД-Вак»). У першу чергу почали прищеплювати лікарів, вчителів, соцпрацівників. Після цього до них додалися представники інших сфер.

«Кримські новини» повідомляли, що окупанти наказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.