Коронавірус в окупованому Криму: рекордна смертність та нові карантинні обмеження

Новини України та світу
Ірина Требунських
25 Грудня 2020, 14:10
Фото: РІА
Ірина Требунських
25 Грудня 2020, 14:10

За останній тиждень в тимчасово окупованому Росією Криму, за статистикою окупаційної «влади», коронавірусною інфекцією заразилося 2602 людини, з яких 495 — у Севастополі. Це найбільший показник захворюваності, зафіксований на українському півострові з березня 2020 року.

Як зазначає «Кримська правозахисна група», останні три тижні навіть в статистиці окупаційної «влади»спостерігається різкий стрибок захворюваності COVID-19 на півострові. При цьому правозахисники остерігають, посилаючись на власні джерела в системі охорони здоров'я Криму, що статистика захворюваності та смертності на півострові істотно занижується окупантами.

Так, за повідомленнями «міністерства охорони здоров’я» Криму та «адміністрації» Севастополя, за останні сім днів від COVID-19 в Криму померло 69 людей.

Під час засідання так званого «штабу щодо поширення COVID-19» «глава кримського відділення Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська підтвердила, що за а останній тиждень в Криму зафіксовано антирекорд по смертності пацієнтів з ковідом.

Цей тиждень лідирує за рівнем летальних випадків від коронавірусної інфекції — це 53 випадки. За грудень у нас смертей 144. У жовтні було 75 випадків, в листопаді 155, — зазначила вона.

Водночас в коментарях до відео засідання штабу кримчани скаржаться на відсутність ліків в аптеках окупованих Керчі, Сімферополя, Саків. Також мешканці українського півострова закликають закрити Крим для туристів і обурюються тим, що від приїжджих «влада» не вимагає самоізоляції.

Відсьогодні в окупованому Криму почали діяти  додаткові обмеження в зв'язку з новорічними святами, які раніше запропонувала Пеньковська.

Тож з 25 грудня окупанти в Криму заборонили:

  • надання послуг з організації харчування в торговельних центрах на фуд-кортах, фуд-зонах, острівцях харчування, за винятком роботи в форматі винос і доставку;
  • масові заходи в торгових центрах (ярмарки, розіграші, презентації товарів і послуг та інші розважальні заходи);
  • проведення роботодавцями корпоративних заходів, в тому числі в структурних підрозділах, виробничих їдальнях, актових залах;
  • проведення групових занять з додаткової освіти в очному режимі.

В тому ж «указі» написано, що при наданні послуг з організації харчування слід обмежити до 50% від загальної кількості посадкові місця при дотриманні відстані між столами не менше двох метрів.

Також стаціонарні організації соцобслуговування перейдуть в режим повної ізоляції, їхні співробітники будуть заступати на зміни по 14 днів.

Нові обмеження окупаційної влади діятимуть щонайменше до 15 січня 2021 року.

Напередодні окупаційна «влада» Криму звільнила від займаних посад так званого керівника «держпідприємства» «Крим-Фармація» та «начальника управління лікарського забезпечення та інформатизації міністерства охорони здоров’я» Тараса Чеславського.

Також президент держави-окупанта Володимир Путін заявив, що розгорне два додаткових військових госпіталів в Ялті і Сімферополі, а Міноборони РФ відправило чотири літаки з військовими начебто з медичного загону спецпризначення до окупованого Криму.

«Кримські новини» повідомляли, що окупанти вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.