Коронавірус в окупованому Криму: по 200 нових пацієнтів на добу, зростання випадків пневмонії і гастрофестиваль | QHA media
Цифри

Коронавірус в окупованому Криму: по 200 нових пацієнтів на добу, зростання випадків пневмонії і гастрофестиваль

13 Листопада 2020, 16:50
Закрити

Наразі в тимчасово окупованому Криму заявили про загалом 15 156 випадків зараження коронавірусною інфекцією, з яких 3358 — у Севастополі. Всього у цьому році окупанти заявили про 290 летальних випадків від COVID-19. Водночас окупанти закликають кримчан попри карантин долучатися до масових заходів.

Як повідомляє «Кримська правозахисна група», за останню добу в тимчасово окупованому Росією Криму зареєстровано 266 нових випадків зараження та вісім летальних випадків.

За останні сім днів так зване «міністерство охорони здоров’я» окупованого Криму заявило загалом про 1304 підверджених нових випадків захворювання, а також про 40 смертей від коронавірусної інфекції.

Окупаційна «влада» півострова навмисне приховує кількість смертей від COVID-19. Так звана «офіційна статистика» захворюваності на півострові занижена, адже не враховує пацієнтів в армії та з позагоспітальною пневмонією, — зазначають правозахисники.

У свою чергу «керівниця» «відділу Росспоживнагляду» в Криму Наталя Пеньковська під час засідання «штабу протидії» COVID-19 заявила, що кожна третя пневмонія в Криму викликана коронавірусною інфекцією.

Захворюваність пневмоніями за два тижні знизилася на 8%, але ми фіксуємо зростання ковідних пневмоній. Якщо в загальній масі їх було від 14 до 19% випадків, то тепер 28%, — озвучила вона.

Окупаційний «глава» Криму Сергій Аксьонов опублікував на своїй сторінці у соцмережі текст, в якому вказав шість нововиявлених випадків COVID-19 за останню добу, які «завезені з-за кордону».

«Максимально обмежте контакти, не відвідуйте суспільні місця без гострої необхідності, дотримуйтесь соціальної дистанції не менше двох метрів», — закликає кримчан Аксьонов чи не щодня.

Водночас окупанти всупереч власним рекомендаціям та запобіжним карантинним заходам продовжують проводити масові заходи. Наприклад, анонсували гастрономічний фестиваль «Крим на тарілці». Мешканців і гостей окупованого Севастополя закликають з 1 листопада по 30 грудня 2020 року ходити до місцевих кафе і ресторанів, аби «куштувати кухню шеф-кухарів». 

Нагадаємо, окупанти Криму закликають людей, які перехворіли на коронавірус, добровільно та безоплатно здати плазму (кров — прим. ред.) для інфікованих.

«Кримські новини» повідомляли, що окупанти вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19. 

Дивитись ще: