Коронавірус в окупованому Криму: брак лікарів і медикаментів, ярмарки та інфікований «Артек»

Новини України та світу
Ірина Требунських
06 Листопада 2020, 16:37
Ірина Требунських
06 Листопада 2020, 16:37

У тимчасово окупованому Росією Криму продовжує зростати кількість підтверджених випадків коронавірусної інфекції та смертей від цієї хвороби. Водночас на українському півострові не вистачає лікарів, а необхідні для лікування COVID-19 медикаменти відсутні в аптеках.

Цього тижня так зване «міністерство охорони здоров’я» Криму заявило загалом про 678 нововиявлених випадків інфекції, а також про 17 летальних. За їхньою інформацією, на українському півострові наразі всього виявлено 10 494 випадки COVID-19, з яких начебто лише 159 — летальні.

Водночас окупаційна «адміністрація» Севастополя проінформувала про 326 підтверджених діагнозів коронавірусної інфекції за останні чотири дні, а також про сім смертей від цієї хвороби.

Всього від початку року в Севастополі на нову коронавірусну інфекцію захворіли 2883 людини. Наразі одужали 1916 людей, 76 померли, — повідомляє «адміністрація» міста.

Водночас окупанти Севастополя сьогодні, 6 листопада, заявили про відкриття сезонної ярмарки у місті. «Сьогодні відбулося відкриття ярмарки, в ці вихідні очікуємо роботу понад ста точок торгівлі», — сказав «начальник управління споживринку та ліцензування» Вадим Кірпічніков.

Фахівці «Кримської правозахисної групи» стверджують, що оголошена окупантами статистика захворюваності на півострові занижена і не відображає реальної ситуації.

Наразі в окупованому Криму реальна кількість захворілих дійшла до тієї межі, коли не вистачає ані фахових лікарів, ані місць у лікарнях. Про це в ефірі телеканалу «Дім» розповів керівник громадського руху «Вільний Крим» Віталій Хомутов.

У реальності люди скаржаться, що лікарів доводиться чекати дуже довго, що відмовляють у госпіталізації тяжкохворих, що немає ліків. Вирішити проблему «влада» не може, не може навіть зупинити її погіршення, — пояснив громадський діяч.

Незважаючи на пандемію, окупанти в Криму продовжують запрошувати на масові заходи мешканців Росії. Так, на базі дитячого центру «Артек» вирішили провести конкурс «Велика перерва» для дітей «з усіх куточків Росії». У двох дітей з команди російського міста Перм виявили COVID-19. Сайт «59.ru» повідомляє, що вже на шляху до Криму дізналися про позитивні результати тестів, тож двох школярів повернули додому. Водночас всі інші учасники команди, які з ними контактували, відправилися до санаторію в окупованому Севастополі.

Нагадаємо, у жовтні «глава» Криму Сергій Аксьонов хизувався початком так званого «міжнародного конкурсу молодих виконавців» на базі дитячого центру «Артек». Більшість учасників приїхали з Росії.

«Кримські новини» повідомляли, що окупанти вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.