Коронавірус в окупованому Криму: 1693 випадки позагоспітальної пневмонії, масковий режим на фоні масових заходів і переповнені лікарні Севастополя | QHA media
Цифри

Коронавірус в окупованому Криму: 1693 випадки позагоспітальної пневмонії, масковий режим на фоні масових заходів і переповнені лікарні Севастополя

16 Жовтня 2020, 15:39
Закрити

В тимчасово окупованому Росією Криму продовжує зростати кількість нових випадків коронавірусної інфекції. Окрім того, значно зросли показники захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та позагоспітальну пневмонію, які мають схожі з COVID-19 симптоми. Окупанти закликають людей дотримуватися соціальної дистанції і маскового режиму, у той же час проводячи масові заходи, на які запрошують туристів з території Росії.

Так зване «міністерство охорони здоров’я» Криму цього тижня повідомило загалом про 663 нових випадки COVID-19, а також дев’ять смертей від коронавірусної інфекції на всьому українському півострові. Водночас лише «адміністрація» окупованого міста Севастополь повідомила про загалом шість смертей від COVID-19 за останні чотири дні.

«Міністерство охорони здоров’я» стверджує, що наразі на окупованому українському півострові зафіксовано загалом 6673 випадки захворювання на COVID-19.

Під час засідання «оперативного штабу» щодо поширення COVID-19, окупаційна «керівниця» «відділу Росспоживнагляду» в Криму Наталя Пеньковська розповіла про значне зростання кількості випадків захворювання на ГРВІ та грип.

У порівнянні з минулим тижнем епідпоріг перевищено на 26% в Криму і в Сімферополі на 50%, — сказала вона.

Окупанти заявляють і про зростання захворюваності на позагоспітальну пневмонію. Цього тижня виявлено 1693 випадки в цілому по Криму. Минулого тижня цей показник становив 1213 випадків. Найбільше захворювань фіксують у Сімферополі, а також в Джанкойському і Красногвардійському районах.

«Тенденція поширення продовжує зростати. Те посилення заходів, яке запровадили з минулого тижня, матиме ефект за деякий час. Тому кримчани мають пам’ятати, що соціальна дистанція і масковий режим є одними з основних вимог, які сьогодні нам дозволять стабілізувати ситуацію та знизити ризик захворювань», — заявила Пеньковська.

Дотримуватися соціальної дистанції, уникати скупчень людей і носити маску в громадських місцях закликає повсякчас і власне «глава» окупованого Криму Сергій Аксьонов. У той же час він раз у раз хизується масовими заходами, на які запрошують туристів з сусідньої Росії. Наприклад, в середині осені (11 жовтня) у Севастополі окупанти провели парусну регату з провокаційною назвою «Російська весна». Аксьонов дякує своєму другу, колишньому представнику президента Росії у так званому «Кримському федеральному окрузі» Олегу Белавенцеву (власне куратору окупації Криму весною 2014 року) за те, що той «заснував цей турнір, який тепер збирає команди з усієї Росії».

В Севастополе проходит VI парусная регата «Русская весна» на призы Героя Российской Федерации, вице-адмирала Олега…

Опубліковано Сергеєм Аксеновим Неділя, 11 жовтня 2020 р.

У свою чергу окупаційна «адміністрація» Севастополя лише 15 жовтня (по завершенню туристичного сезону) заборонила проведення масових заходів у місті. «Готелі та місця розміщення можуть заселяти громадян тільки за наявності результатів обстеження на COVID-19, проведені за п’ять днів до заселення, будуть перевірки», — заявив «губернатор» Михайло Развожаєв.

У севастопольських лікарнях, які спеціалізуються на лікуванні COVID-19, ліжковий фонд практично заповнений. Тому з 19 жовтня, за словами Развожаєва, пацієнтів з коронавірусною інфекцією, які переносять хворобу в легкій формі, будуть залишати на лікування вдома.

Фахівці «Кримської правозахисної групи» нагадують, що так звана «офіційна статистика» захворюваності на коронавірусну інфекцію на півострові занижена, оскільки не відображає даних про заражених у лавах російської армії і правоохоронних органів, а також пацієнтів з позалікарняною пневмонією. Окрім того, окупаційна влада постійно змінює свої підходи до обліку смертності від COVID-19.

Як повідомляли «Кримські новини», окупанти видали у жовтні неофіційне розпорядження приховувати реальну кількість людей, які померли від коронавірусної інфекції на незаконно анексованому українському півострові.

30 листопада 2016 року військова прокуратура завершила процедуру досудового розслідування відносно Олега Белавенцева. За сукупністю злочинів, в яких підозрювався Белавенцев, йому загрожувало довічне ув’язнення. 19 березня 2020 року Белавенцев заочно засуджений Святошинським районним судом Києва до 13 років позбавлення волі.

Дивитись ще: