Коронавірус в Криму: стрибок захворюваності та вимоги закрити незаконний міст

Новини України та світу
Ірина Требунських
25 Червня 2021, 17:18
Ірина Требунських
25 Червня 2021, 17:18

Попри маніпуляції окупантів із опублікованими цифрами кількості випадків захворювання на COVID-19, в Криму констатують ріст захворюваності. Згідно з публікаціями так званих «міністерства охорони здоров’я» та «адміністрації» Севастополя, за останній тиждень на українському півострові зафіксували загалом 1942 нових випадки захворювання. Також окупанти заявили про 50 смертей від COVID-19 за останні сім днів.

Водночас окупаційний «міністр охорони здоров’я» Олександр Остапенко заявив, що у період з 16 по 22 червня підтвердили діагноз «позагоспітальна пневмонія» у 1004 мешканців Криму.

За тиждень госпіталізовано 534 пацієнта з підтвердженим ковідом, що на 85% вище рівня попереднього тижня. На добу ми госпіталізуємо приблизно 100-120 пацієнтів, значно збільшилася кількість викликів швидкої допомоги — на добу ми маємо близько 1800-2000 викликів, — сказав Остапенко.

Він додав, що в стаціонарах на лікуванні перебуває більше двох тисяч пацієнтів з діагнозами «нова коронавірусна інфекція» і «позалікарняна пневмонія».

«Глава» Криму Сергій Аксьонов продовжує на своїй сторінці у Facebook щодня публікувати викривлені показники захворюваності, замовчуючи при цьому рівень смертності від COVID-19. Під подібним постом сьогодні, 25 червня, мешканці тимчасово окупованого Росією Криму обурювалися, що кількість хворих зростає, а протиепідемічні заходи ігноруються заради туристів з Росії.

«У громадському транспорті 70% без масок, ви що, чекаєте на локдаун? Перекрийте Кримський міст і аеропорт, без тестів і вимірювання температури нікого не впускайте», — написав чоловік з ніком «Вячеслав Воронин». «Невже важко пускати в Крим лише вакцинованих або з тестами?», — обурилася інша коментаторка.

Водночас окупаційні «чиновники» продовжують своїм прикладом показувати, як ігнорувати запобіжні заходи. У той час, як той же Остапенко наголошує, що коронавірус «молодіє» (охоплює дедалі більше молоді), «глава» Севастополя Михайло Развожаєв проводив школярам та студентам екскурсію містом. На фото, опублікованому «адміністрацією» окупантів видно, що при цьому ігнорувалися такі базові запобіжні заходи, як захисні маски на обличчі та дотримання дистанції.

Нагадаємо, мешканці тимчасово окупованого Криму скаржилися, що туристи з Росії ігнорують карантинні заходи, а «чиновники» заради туристичного сезону не реагують на масові порушення.

Проти «міністра» охорони здоров’я окупованого Криму почали адміністративну справу через порушення протиепідемічних заходів під час пандемії.

Як повідомляли «Кримські новини», за добу, 24 червня, в Україні (окрім тимчасово окупованих територій) підтвердили 876 нових випадків коронавірусної хвороби і 53 смерті від неї.