Коронавірус в Криму: статистика та ігнорування карантину туристами

Новини України та світу
Ірина Требунських
11 Червня 2021, 17:04
Черга туристів з Росії в Алушті, 2021 рік
Ірина Требунських
11 Червня 2021, 17:04

У тимчасово окупованому Криму продовжують викривляти реальні показники захворюваності на коронавірусну інфекцію та смертності від неї. За останні сім днів окупанти загалом заявили про 957 нових випадків захворювань на COVID-19, з яких про 181 повідомила окупаційна «адміністрація» Севастополя.

Щодо смертності за тиждень від ковіду, то тут прослідковується цікава тенденція. «Міністерство охорони здоров’я» Криму вже третій тиждень поспіль повідомляє одні й ті ж показники — 33 смерті за сім днів. Щодо окупантів Севастополя, то незмінною залишається опублікована кількість летальних випадків від хвороби вже другий тиждень — по 10 за сім днів.

У свою чергу окупаційний «глава МОЗ» Криму Олександр Остапенко у своїх щотижневих звітах продовжує називати цифри щодо захворюваності на «позагоспітальну пневмонію» паралельно з показниками поширення COVID-19. При цьому пацієнтів з нібито «пневмонією» госпіталізують разом з пацієнтами з ковідом з однаковими симптомами.

За минулий тиждень до стаціонарів ми госпіталізували 281 пацієнта з підтвердженою коронавірусною інфекцією, що на 12% вище рівня минулого тижня. З діагнозом «позалікарняна пневмонія» за тиждень в стаціонари ми госпіталізували 107 осіб, — сказав він.

«Міністр» додав, що в стаціонарах на лікуванні перебувають 1696 пацієнтів, на амбулаторному лікуванні знаходиться 369 осіб. З них 122 пацієнта у важкому і вкрай важкому стані.

На своїй сторінці у Facebook «глава» тимчасово окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов щодня публікує «статистику» щодо епідемії. Водночас в ній він не враховує показники Севастополя і не інформує про кількість летальних випадків. Під публікаціями кримчани обурюються, що насправді карантинних запобіжних заходів ніхто не дотримується, і все робиться винятково заради туристів з Росії. «Які протиепідемічні заходи проводяться? Не смішіть людей, все пустили на самоплив» — написав під публікацією за 11 червня житель Криму з ніком «Вячеслав Воронин».

«Приїжджі просто плюють на всі протиепідемічні заходи! Жодних масок, жодної дистанції! Вони тут боги!», — обурилася інша коментаторка. «Була вчора у Сімферополі, в автобусах маски не носять, ігнорують всі», — додала інша.

Нагадаємо, проти «міністра» охорони здоров’я окупованого Криму почали адміністративну справу через порушення протиепідемічних заходів під час пандемії.

Окупанти свідомо занижують статистику поширення епідемії та вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.

Як повідомляли «Кримські новини», попри зростання захворюваності на українському півострові окупанти анонсували «початок високого туристичного сезону».