Коронавірус в Криму: скорочення ліжкомісць і новий різновид інфекції у Керчі

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Лютого 2021, 17:50
Ірина Требунських
19 Лютого 2021, 17:50

Згідно із заявами окупаційної «влади» в Криму, за останні сім днів було підтверджено 1443 нових випадки захворювань на COVID-19, а також 64 смерті від цієї хвороби.

Під час засідання так званого «штабу щодо поширення COVID-19» «глава кримського відділення Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська заявила, що нібито поширення хвороби на півострові зменшилося.

За тиждень зареєстровано на 10 летальних випадків менше, ніж на тижні до цього. У структурі летальних випадків 28% — це особи до 65 років, — озвучила вона.

Такими показниками окупанти пояснюють рішення про зняття частини карантинних обмежень вже з 1 березня та скорочення ліжкомісць, призначених для лікування пацієнтів з ковідом.

Так званий «міністр охорони здоров’я» окупованого Криму Олександр Остапенко заявив, що «у зв'язку із поліпшенням епідситуації» з 16 лютого скорочено ковідний ліжковий фонд на 470 ліжкомісць. При цьому «уряд» переводить на штатний режим роботи дві лікарні у Сімферополі та Бахчисараї, а також Сімферопольський пологовий будинок №2, до яких приймали пацієнтів з COVID-19.

Кількість ковідних ліжок вирішено скоротити у Сімферопольській міській клінічній лікарні №7, у Кримській психіатричній лікарні, у Сімферопольській міській клінічній лікарні (колишня залізнична), а також кількох районних лікарнях — Красногвардійській, Совєтській та Бахчисарайській. Остання повністю повертається до звичайного режиму роботи.

Водночас експерт «Кримської правозахисної групи» Володимир Чекригін пояснив, що наміри місцевих чиновників скасувати протиепідемічні обмеження несуть загрозу життю і здоров'ю місцевих жителів.

Скасування обмежень базується на підставі їхньої власної статистики, якій ми не довіряємо, адже вона занижена в кілька разів. Мотивами скасування можуть бути необхідність проведення масових заходів в березні на роковини окупації, а також підготовка до курортного сезону, — пояснив експерт.

Чекригін додав, що занижену статистику захворювань напередодні курортного сезону і масових акцій окупантів занижували так само і в минулому році. «Важливу роль в поширенні інфекції відіграють регулярні авіарейси до Криму з туристами з нестабільних по коронавірусу регіонів Росії, для яких взагалі немає жодних обмежень. Усі ці фактори, безумовно, можуть негативно позначитися на безпеці кримчан», — додав правозахисник.

Володимир Чекригін

Цього тижня у семи моряків, які повернулися до тимчасово окупованої Керчі з плавання в Мавританії, виявили нову коронавірусну інфекцію. Пеньковська запевнила, що «усі заходи щодо них проводяться в повному обсязі».

Також, за її даними, на півострові збільшується кількість випадків заражень, привезених з-за кордону — при цьому окупанти замовчують кількість випадків, завезених з території Росії.

Нагадаємо, з 25 грудня в окупованому Криму почали діяти додаткові обмеження у зв'язку із новорічними святами, які раніше запропонувала Пеньковська.

Пізніше Пеньковська заявила, що через «тенденцію до пониження рівня захворюваності на COVID-19» з 1 березня в тимчасово окупованому Росією Криму скасують частину карантинних обмежень.

«Кримські новини» повідомляли, що окупанти вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.