Коронавірус в Криму: «одна хвиля» і ще 8100 доз сумнівного «Спутніка V»

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Березня 2021, 17:11
Ірина Требунських
26 Березня 2021, 17:11

В Криму, який наразі перебуває під окупацією держави-агресора Росії, заявили за тиждень загалом про 624 нових випадки коронавірусної інфекції, з яких 236 — у Севастополі. За озвученою окупантами статистикою, за останні сім днів від COVID-19 на українському півострові померли 44 людини.

Водночас фахівці з «Кримської правозахисної групи» вкотре наголошують, що статистика, озвучена окупантами в Криму, є значно заниженою і не відповідає дійсності.

Попри початок третьої хвилі коронавірусу в світі, на «засіданні щодо поширення COVID-19» «глава кримського відділення Росспоживнагляду» Криму Наталя Пеньковська заявила, що нібито на окупованому півострові «триває одна хвиля».

Крим, можна сказати, має єдину хвилю, в яку ми увійшли в листопаді. Тому всі ті заходи, які у нас були реалізовані й реалізуються, мають на сьогодні дотримуватися, — зазначила вона.

Одразу після цього Пеньковська нагадала, що окупанти скасували більшість карантинних обмежень. При цьому «глава» Криму Сергій Аксьонов сказав, що за «прогнозами вчених можлива третя хвиля» і закликав кримчан «не розслаблятися».

Окупанти збільшили кількість «працівників Росспоживнагляду» на адмінкордоні з Херсонською областю. Як запевнила Пеньковська, таке рішення окупанти ухвалили начебто через збільшення пасажиропотоку під час шкільних канікул.

При цьому окупанти обмежують доступ мешканцям українського півострова до перевірених і визнаних міжнародними організаціями вакцин від коронавірусу, але заповнюють Крим сумнівною речовиною «Спутнік V».

В Криму проти коронавірусної інфекції вакциновані 65 890 громадян, з них другий компонент препарату ввели 43 831 людині, — повідомив «голова МОЗ» Олександр Остапенко.

«Міністр» також повідомив, що 26 березня в Крим завезли 8100 нових доз цієї речовини, які розподілили серед 30 медичних організацій.

Нагадаємо, окупанти оголосили, що загалом виявлено всього 644 нових випадки захворювання на COVID-19 за тиждень перед цим.

Окупанти свідомо занижують статистику поширення епідемії та вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.

«Кримські новини» повідомляли, що для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях і прямуватимуть задля вакцинації від COVID-19 на контрольовані урядом території України, на вакцинацію, скасували самоізоляцію та обсервацію.