Коронавірус в Криму: ковідні туристи і скасування карантину перед туристичним сезоном

Новини України та світу
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 14:53
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 14:53

В тимчасово окупованому Росією Криму продовжують занижувати статистику щодо поширення коронавірусної інфекції. Так, за останні сім днів окупанти оголосили, зо загалом виявлено 854 нових випадки захворювання на COVID-19, зафіксовано 60 смертей.

При цьому окупаційне «міністерство охорони Криму» заявляє, що нібито за тиждень всього виявлено 487 нових пацієнтів з ковідом на півострові, хоча за цей же період лише «адміністрація» Севастополя відзвітувала про 397 нових випадків.

Таке заниження статистики відбувалося і минулоріч перед туристичним сезоном. Так, окупаційний «глава» Криму Сергій Аксьонов під час засідання «штабу щодо поширення COVID-19» заявив, що до початку квітня «усі карантинні обмеження в роботі кримських підприємств можуть зняти».

До курортного сезону маємо підійти у повній боєготовності. При цьому у нас практично всі напрямки по бізнесу відкриті. Пару позицій залишилися — і то ті, які ми до 1 квітня в повному обсязі відкриємо. Жодних питань не буде, — заявив окупант.

При цьому «глава кримського відділення Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська продовжує стверджувати, що начебто поширення коронавірусної інфекції на українському півострові «стійко зменшується». Водночас, за її словами, вперше за чотири місяці кількість випадків захворювання на бактеріальні пневмонії перевищили ковідні. Також окупанти кажуть про позагоспітальні пневмонії, відмежовуючи їх від випадків захворювання на COVID-19.

У порівнянні з 2020 роком рівень захворюваності на позагоспітальні пневмонії за період з 2021 року вищий. У Совєтському районі, Алушті та Керчі показник захворюваності за період з 1 січня вище середнього по Криму в півтора рази. У Чорноморському, Бахчисарайському районах і Сімферополі показники вище на 20%, — оголосила Пеньковська.

При цьому епідемпоріг з ГРВІ також перевищено в деяких районах. Так, у Чорноморському районі Криму рівень поширення ГРВІ вищий загального по Криму більше ніж удвічі, а в Судакському району та Феодосії — в 1,7 разів. «В цілому позитивні знахідки в структурі моніторингу респіраторних інфекцій за останні чотири тижні зросли з 5% позитивних до 12%, тобто, практично удвічі», — додала Пеньковська.

Оперуючи заниженими і недійсними показниками статистики щодо поширення епідемії, окупанти продовжують скорочувати ліжкомісця для пацієнтів з COVID-19. Ще три медичні установи, які раніше перепрофілювали в ковідні госпіталі, за останній тиждень повернулися до роботи за основним профілем і більше не приймають хворих на нову коронавірусну інфекцію.

Як і минулого року, коли окупанти занижували статистику, щоб скасувати карантин і забезпечити туристичний сезон для громадян держави-окупанта, туристи з Росії «привозять» захворювання на український півострів.

Так, за інформацією «кримського відділення Росспоживнагляду», авіарейсами до Криму з Росії прибули за останній тиждень 325 осіб, щонайменше у двох з них виявили коронавірусну інфекцію.

Нагадаємо, занижену статистику захворювань напередодні курортного сезону і масових акцій окупантів в Криму занижували так само і в минулому році.

Фахівці «Кримської правозахисної групи» пояснювали, що розбіжність між реальною ситуацією і даними окупаційної «влади» є величезною.

«Кримські новини» повідомляли, що окупанти вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.