Коронавірус в Криму: інформування скасували, туристичний сезон — відкривають

Новини України та світу
Ірина Требунських
09 Квітня 2021, 17:01
Ірина Требунських
09 Квітня 2021, 17:01

В тимчасово окупованому Криму продовжують викривляти статистику поширення епідемії, анонсують відкриття туристичного сезону і завозять з Росії сумнівну речовину «Спутнік V», яку називають вакциною від SARS-CoV-2.

Згідно з опублікованою окупантами інформацією, на українському півострові підтвердили від початку пандемії 57 931 випадок захворювань на COVID-19, з яких 1693 — летальні.

За останні сім днів «міністерство охорони здоров’я» Криму і окупаційна «адміністрація» Севастополя загалом проінформували про 848 нових випадків коронавірусної інфекції та 46 смертей від хвороби. Це приблизно на 27% більше, ніж за сім днів до цього.

Власне і мешканці Криму помічають неузгодження між оголошеними окупантами цифрами і реальністю. «Глава» Криму Сергій Аксьонов продовжує щодня публікувати у Facebook начебто статистику захворювань за добу. При цьому окупант повідомляє лише кількість нових випадків, проведених тестів і людей, які одужали. Опубліковані ним цифри не враховують статистики на сайті «адміністрації» Севастополя. Під нещодавнім таким дописом у коментарях почали обурюватися явною невідповідністю озвученої статистики та реальністю.

«Щось не в'яжеться. 2500 хворих, а тих, хто одужав, всього 70 людей. І немає статистики, скільки місць у лікарнях і скільки перебуває на домашньому лікуванні», — прокоментував кримчанин. «Хто вам правду скаже?», — відповіли на коментар.

Також від початку квітня, напередодні туристичного сезону, щотижневі засідання «штабу протидії поширенню COVID-19» окупаційна «влада» скасувала. Відтепер інформацію про захворюваність і карантин оприлюднюють «чиновники» під час окремих брифінгів, що ускладнює кримчанам доступ до інформації про епідемію.

Наприклад, «заступник керівника управління Росспоживнагляду» в Криму Дмитро Крутіков під час нещодавнього брифінгу запевнив, що найбільше зростання кількості захворювань за останній тиждень зафіксували у Джанкойському, Бахчисарайському, Нижньогірському, Чорноморському, Красноперекопському і Іслямтерецькому (окупанти називають його «Кіровським») районах.

Дмитро Крутіков

«Глава МОЗ» Олександр Остапенко під час брифінгу повідомив, що за минулий тиждень в стаціонари госпіталізовано з підтвердженою коронавірусною інфекцією на 5,6% вище рівня попереднього тижня, а виписаних пацієнтів — на 13,1% менше.

Відзначаємо збільшення пацієнтів з діагнозом «позалікарняна пневмонія», які вимагають госпіталізації — за тиждень в стаціонари госпіталізовано 163 особи, що на 41 особу вище рівня минулого тижня, — додав Остапенко.

При цьому держава-окупант Росія продовжує завозити до українського півострова сумнівну речовину «Спутнік V», називаючи її «вакциною від коронавірусу». Мешканці Криму не мають альтернативи на окупованій території, але для щеплення визнаними на міжнародному рівні вакцинами їм доводиться приїжджати на підконтрольну уряду територію України.

«За останній тиждень в Крим надійшло 10 500 доз вакцини «Спутнік V». Зараз триває прийом ще додатково 6000 доз і найближчим часом ми маємо отримати кілька великих партій», — розповів Остапенко.

Та попри пандемію окупанти вже зараз планують відкриття туристичного сезону. Так, на 15 травня запланований фестиваль «Алушта Green 2021». У рамках фестивалю заплановані майстер-класи, виставки, концерти, карнавал та інші масові заходи з великим скупченням людей. На фестиваль планують запросити гостей та виконавців з держави-окупанта РФ.

Раніше «глава» Криму Сергій Аксьонов підписав «указ», що до 1 травня у вихідні та святкові дні заборонено роботу розважальних закладів, зокрема і дитячих. Водночас у Севастополі дозволили з 12 квітня відпочинок для дитячих груп з держави-агресора Росії. 

Окупанти свідомо занижують статистику поширення епідемії та вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.

«Кримські новини» повідомляли, що для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях і прямуватимуть для вакцинації від COVID-19 на контрольовані урядом території України, скасували самоізоляцію та обсервацію.