Коронавірус в Криму: домінуючий штам «Дельта» і без обмежень для туристів

Новини України та світу
Ірина Требунських
16 Липня 2021, 14:55
Ірина Требунських
16 Липня 2021, 14:55

У тимчасово окупованому Росією Криму продовжує збільшуватися кількість випадків захворювання попри спроби окупантів замовчати реальні показники поширення COVID-19. Так, за останні сім днів «міністерство охорони здоров’я» і окупаційна «адміністрація» Севастополя заявили загалом про 3458 нових випадків захворювань на ковід і про 77 смертей від хвороби. Це на 9% або 287 випадків захворювань більше, ніж за попередній тиждень.

Під час засідання «штабу проти поширення ковіду» так звана очільниця кримського відділення «Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська розповіла, що штам коронавірусу «Дельта» наразі домінує в Криму.

За останній тиждень встановлено, що Крим і Севастополь увійшли до числа тих регіонів, де домінуюче значення має циркулюючий вірус штаму «Дельта», — сказала вона.

Пеньковська порекомендувала призупинити диспансеризацію і профогляди, які не пов'язані з ковідом до 15 серпня. Також «чиновниця» заявила, що слід з 1 серпня перевести у закритий режим роботи літні табори і всі соціальні установи, які працюють з цілодобовим перебуванням.

Водночас окупаційний «міністр охорони здоров’я» Олександр Остапенко заявив, що обмежень для туристів з Росії в Криму не вводитимуть. «На сьогодні на півострові ми не плануємо вводити обов’язкову вакцинацію для приїжджих — щонайменше в цьому туристичному сезоні», — сказав Остапенко.

Цікаво, що цьогоріч окупанти заявили про зміну заходів, які в Криму проводили на догоду державі-окупанту в день Чорноморського флоту РФ: масові заходи з покладанням квітів, парадний стрій кораблів у Севастопольській бухті проведуть, як і особисте привітання екіпажів. «Військово-спортивне свято і традиційне театралізоване дійство в акваторії Севастопольської бухти у зв'язку із діючими на території Севастополя обмеженнями на проведення масових заходів не плануються», — йдеться у повідомленні окупантів.

Нагадаємо, під час минулого засідання «штабу» оголосили, що винна у поширенні ковіду в Криму начебто «робота розважальних закладів на узбережжі в нічний час», а не туристи з території Росії, яких пропускають до окупованого півострова без будь-яких перевірок та ізоляції.

Раніше в окупованому Криму заявили про «змішане циркулювання» штамів коронавірусу, вперше виявлених у Великобританії («Альфа») та Індії («Дельта»).

Як повідомляли «Кримські новини», окупанти заявили про «туристичний рекорд» на українському півострові у цьому році, що викликало хвилю обурення серед кримчан через ігнорування протиепідемічних заходів.